Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

980POWER

Ezek szerint ez faszerkezetű épület, a vascsövet én lehet hogy állványcsavarral rögzítettem volna, de mivel nem tudom a kép alapján ki venni mekkora van ott, így lehet hogy az is elég erős, a lényeg hogy a menetes rész elég stabilan fogjon. A földelés összekötése ebben a dobozban biztosan megoldható lesz. Mérőszekrényt is Te teszed be? A mért vezeték nem látszik, az hátrafelé megy be az épületbe? Szerintem jól sikerült munka, ha a cső stabil és a víz sem folyik be mellette, akkor túl nagy hiba nem lehet. Köszönjük a képeket! :)

petike199600

Igen az épület faszerkezetű. 22mm-es rétegelt lemez van fennt, de a felső bilincs csavarjai azok egy gerendába is belemennek. Nagyon stabil lett, nem lehet megmozdítani sem. :D A mérőszekrényt nem én rakom már be. :) A mért vezeték az hétfőn kerül kiépítésre. Jó lesz ha a tetőtartó mellett viszem el ugyanabban a horonyban? Láttam olyat is hogy párhuzamos vezetés esetén 10cm helyet kell hagyni.
A mérőszekrény olyan lesz, hogy van ugyebár a mérőnek egy doboz és alatta a mérő dobozára van rácsavarozva még egy Hensel doboz amiben van FI-relé, kismegszakító meg 1 dugalj. Jó lesz ha egyből a mérőszekrénybe érkezik felülről a mért vezeték vagy inkább alulról hozzam be ebbe a kis dobozba?
Köszönöm a válaszokat!

Novill

A méretlen fővezeték és mérőhely vajon a külső falon van-e vezetve? Mert a faszerkezet beépítése lehetőséget ad az utólagos beépítésre. Ez esetben viszont utólag kifogásolhatja a szolgáltató.

petike199600

Külső falon van vezetve, igen!
Ez már csak egy terasz ami nem lesz beépítve.

980POWER

A két dobozt össze kel csavarozni, a felsőben lesz a mérő ebbe a dobozba érkezik felülről a méretlen vezetékpár a műanyagcsőben, ennek van egy bevezetője, (http://villamossagiwebaruhaz.hu/halozati-installacios-eszkozok/Fogyasztasmero-szekrenyek-es-kiegeszitok/Kabelkotesek-tartozekai/pvt-a50-csoadapter-99000050) A kismegszakító mellé még kerül a kalapsínre egy sorkapocs (http://villamossagiwebaruhaz.hu/villanyszerelesi-segedanyagok/Sorkapcsok-1053/Foaramkori-leagazo-kapcsok/foaramkori-leagazo-kapocs-sinre-szerelheto-kek-2x25mm2-2x25mm2-500v-101a-fle-25k). Ebből jön az alatta lévő kisebb dobozba a PEN. ide mégegy ilyen sorkapcsot kell betenni és ebbe kell a földelőszondától jövő vezetéket is bekötni illetve eben bontod szét a PEN-t PE és N-re.(javaslom hogy a felső felében az egyik lyukba a bejövő PEN vezeték a másik lyukba pedig a földelő vezeték kerüljön és ezekbe több vezetéket ne is tegyél. Ebben a dobozban lévő Fi-relé és kismegszakító csak ezt aljzatot védje!Ha ez kész és a plombák is a mérőn vannak akkor tedd be a mért vezetéket ami a lakáselosztóhoz megy, mert gondolom az nem itt lesz az udvaron. Természetesen alulról vezeted be a kis dobozba.

petike199600

Nagyon szépen köszönöm a választ!
Tenni fogok fel képeket a szerelésről! :)

rajki

Petike!

Egy apró észrevétel: nem tudom melyik áramszolga területén készült a mérőhely, de ELMŰ-ÉMÁSZ területen nem vennék át, mert nincs gégecső a gömbvason, ami a fő földelősínről jön fel a kötődobozig. 20-as lépésálló gégecsövet kérnek ráhúzni. Állítólag azóta kérik, mióta valaki megfogott kézzel egy zárlatot a gömbvason... :D

980POWER

Fő földelősínről? Mármint a szondától a kötődobozig? Nem értem ott milyen zárlatot lehet megfogni. Ha rossz az érték, túl nagy az ellenállás, akkor esetleg lehet valamit érezni, ha nincs bejövő PEN, máskor nem. Villám esetén mondjuk felforrósodhat, de azért kell legalább 10mm átmérőjűnek lenni a vasnak.
A villámhárítóknak is és ennek is kell egy mechanikai védelmet biztosítani, ha falon kívül megy és ez nem lehet zárt szelvényű anyag, így cső sem, mert a benne felgyülemlő por megtartja a nedvességet és ez a hirtelen hő hatásra felforr, gondolom nem kell részleteznem milyen tempóban lövi ki magából a gőzt és a sarat a cső.

nyaki

Idézetet írta: rajki Dátum 2015. december 07., 12:04:49 DÉLUTÁN
Petike!

Egy apró észrevétel: nem tudom melyik áramszolga területén készült a mérőhely, de ELMŰ-ÉMÁSZ területen nem vennék át, mert nincs gégecső a gömbvason, ami a fő földelősínről jön fel a kötődobozig. 20-as lépésálló gégecsövet kérnek ráhúzni. Állítólag azóta kérik, mióta valaki megfogott kézzel egy zárlatot a gömbvason... :D

Ezt a faxságot! :P
Akkor minden EPH-ba kötött fémtárgyat műanyaggal kellene burkolni? ...hiszen azok is azon a potenciálon vannak, mint a földelő. ...jobb esetben.
Teljesen értetlenül állok a dolog előtt, bár mit is csodálkozok ezen, hiszen már abszurdisztánban minden megeshet. :o
Meddig lehet még süllyedni a butaság kénköves poklába? Tudjátok a legveszélyesebb a  társadalomra az, ha valaki a butaságát a szorgalmával párosítja. :-\

rajki

Én is értetlenül álltam az első ilyen hibajegyzékem előtt.
Azóta röhögünk, és rakunk rá.
Különben nem veszik át...
Szokták is mondani: "odané', felkészült kolléga, nem kell a gégecső miatt lehibázni..."