Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NagyPS

Nekem van egy érdekes esetem, 2012.10. hóban volt teljesítmény bővítés 3x6A-ről 3x10A-re a mérőhely lépcsőházban, volt már kint és 36 cső és gégecső váltakozott falon kívül. Akkor semmi gond nem volt vele elvégezték a munkát. A múlt héten 3x16A lett bejelentve bővítésre, kijöttek és közölték nem csinálják meg mert kint van falon kívül, és gégecső és különben is nincs bevésve (hely nincs véséshez) nem csinálták meg. Én értetlenül nézek ki a fejemből, a tulajdonos is értelmetlenül néz rám. Most mit csináljak? Legyen belőle panasz bejelentés és harcoljak meg velük vagy hagyjam az egészet és rakjak fel egy symalen M 50/41-es csövet és kész, plusz papírozzak a KK val hogy engednek-e vésegetni? És nyomjam fel a régi szerelőket hogy miért csinálták meg a bővítést ha már akkor sem volt jó, plusz azt az embert is aki az átíráskor az egészet így átíratta és áttengette?

Mostanában direkt szívatja az embereket a szolgáltató?

helcs

Vannak esetek amikor lehet még szabad vezetékkel is csatlakozni, ez egyeztetés kérdése. Az épületre érkező PEN vezetőt minden esetben földelni kell, ott ahol az az épületet eléri. Ez nem minden esetben van a mérőhelyhez kötve. A földelő vezetőt ne vigyük át a fogyasztásmérő szekrényen. A kábelfogadó szintén egyeztetést igényel, van ahol kell, van ahol nem. Én tennék, mivel ezzel a vita ki lesz zárva. Ha a lakáselosztó messze van a csatlakozási ponttól, akkor ez a földelés kérdés is megoldható a kábelfogadóban, elkerülve a túl hosszú földelővezető, vagy a hosszú PEN vezető alkalmazását a lakáselosztóig.

Gyurmaúr(fi-relé)

Idézetet írta: helcs Dátum 2013. október 17., 17:54:38 DÉLUTÁN
A földelő vezetőt ne vigyük át a fogyasztásmérő szekrényen. A kábelfogadó szintén egyeztetést igényel, van ahol kell, van ahol nem. Én tennék, mivel ezzel a vita ki lesz zárva. 
ÉS mit csinálsz abban az esetben, ha mondjuk 5 eres NYY, NAYY, MBCu, vagy MT kábelt alkalmazol mért főkábel gyanánt és a mérőd nem a kertben, hanem a ház falában van,  s mert ugye a mért szakasz már TN-S, illetve az a mérő elmenő kapcsaihoz csatlakozik, ezért mégiscsak kénytelen vagy a PE eret is keresztűl vinni a mérő tokozottján. Az már más kérdés, hogy ott azt nem kötheted, nem bonthatod meg, hiszen azt ugyebár egy külön A0 méretű tokozottban kell kötni az ott elhelyezett fő EPH -mondjuk OBO 1801- sínbe, mely nem plombálható. A kábelfogadót én mindenképp preferálnám, mert pl e.on területen egyértelműen kell használni, főként amennyiben van vezérelt mérő is, pláne ha mind 2 mérő 3 fázisú. Ha pedig van -s miért ne?- "B" lépcsős túlfeszvédelmi unit, akkor eleve abba érkezik -azaz az azt is magábafoglaló A1-es méretű tokozottba- a méretlen kábel.

helcs

Földelő vezetőről volt szó. Annak semmi köze a kábelhez.

Gyurmaúr(fi-relé)

Sorry, de nem volt számomra egyértelmű, hogy melyik, netán a "méretlen", azaz a szondától érkező 16-os, vagy a mért kábel PE vezetőjéről beszélsz...  ;)

petike199600

Sziasztok!
Rajzoltam egy 1 fázisú fogyasztásmérő helyet.
Arra kérlek titeket hogy nézzétek át. Földkábeles csatlakozás. 4x16-os Szamkam kábellel.
A fogyasztásmérő szekrény és a kábelfogadó típusa: http://elmuv4.preview.carnation.hu/download/000/600/021_Hensel.pdf
Minél több véleményt várok. Az érintésvédelem: Nullázás
Köszönöm szépen!

helcs

Ott a PEN és a földelő vezető környékén minek a két sorkapocs? Honnan indul majd a PE vezető?

petike199600

Bocsánat!
Lehagytam a védővezetőt.
Itt a rajz.

helcs


nyaki

A családi házas szolgáltatói fogyasztásmérőbe nem jön L/N/PE, csak L/PEN.
A fogyasztásmérő elé kell tenni az L-re a kismegszakítót.
A fogyasztásmérőből kijövő PEN vezetőt a helyileg kialakított PE kapocsra kell először kötni a helyi földelővel együtt, majd abból ágazik tovább az N és a PE vezeték. Ha kevésnek bizonyul a kapocsszám, akkor lehet bővíteni, de akkor is az N vezető mindig a PE kapocsra érkezik és abból leágazva lehet további N kapcsokat létesíteni, de a legjobb egy nagyobb kapocsblokk.
http://www.mixvill.hu/1/products/584