Spinkler tûzrendszer!

Indította krisz1986, 2012. július 13., 21:13:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Egyszer csak megtanulok róla mindent!:)

Simon Endre

Sziasztok !
Találtam egy régi témát amit okkal, vagy ok nélkül elhagytatok de nem lezárt és a spinkler tűzvédelmi rendszerről szólt. Az is kérdéses volt "krisz1986" számára hogy ezeket ki javítja, ki felügyeli és kinek van jogosultsága ezekben valamit is csinálni és hogy a szakmai felügyelet meddíg mehet el. Ez ügyben lehet hozzám fordulni, mert én egy régi munkakörömben kb. 20 spinklert helyeztem üzembe, emellett javítottam és ellenőriztem is azokat. Fontos megjegyezni, hogy itt nem villamos, hanem gépészeti szakma kompetenciával kell rendelkezni. Megnyugtatom a  villanyos szakikat itt nagy kegyér van (egyeseknek) ebben, mivel a villamos  tervezés és kivitelezés is az országon belül bonyolódik le. Volt olyan tervszerűen kivitelezett berendezés ahol az "alkotó" kezét kellett volna levágni, hogy többé rajzeszközhöz se nyúlhasson. Egyébkén ahány annyi féle, csak az alapkoncepció és néhány  a spinkler álltal előírt fődarab kötelező. A müszaki átvétel nagyon "hatósági" és nagyon adminisztratív, vagyis rengeteg papír és bizonylat. Egyébként 10 ből 1 esetben a próbaüzemnél vagy jelentős kár keletkezik vagy menekülni kell. Még annyit, hogy még a robbanómotoros típusoknál is nagyon sok elektromos háttér szükséges, pl. elektromos fűtéssel és keringető szivattyúval 55 C fokon kell tartani a motort. A géptermekben is elektromos fagyvédelem a jellemző.
Várom az ebben érintett vagy érdeklődő kollégák kérdéseit!
Simon Endre