Villamos kapcsolószekrények és tokozott elosztók

Indította JUVILL, 2012. június 17., 13:49:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Na, akkor már az eddigi érveléseket is sutba lehet lesz vágni.

gabesz.mi074

Sziasztok! Az volna a kérdésem hozzátok hogy egy olyan lakatos műhelyben amelynél a be csatlakozás az utcai hálózatról történik 63amperrel, a főelosztó szekrényében ,plusz leágazásokat alakíthatok e ki 3-4,5KA es megszakítókkal vagy 6Ka est használjak ide.

Üzenet összefûzve: 2015. március 14., 17:58:31 DÉLUTÁN

Zárlati megszakító képességre gondolok

Simon Endre

Amennyiben a rendszer hurokellenállása  legalább 100 miliohm, akkor akár a 3kA-es is beépíthető. Főelosztóba 8-10 kA alattit ne építs be, viszon baj lehet a szelektivitással, mert ezek jellemzően  "C" karakterisztikájuak és emiatt az előtte lévő is leold zárlat esetén. Az elfogadható vezetékhossz amely már elég (előtétkén,) réz 4-es vezeték alkalmazásával kb. 25 méter. Ez a hossz már csak reaktanciában is elegendő, vannak viszont olyan kismegszakítók, amelyekben ez az érték már eleve be van építve, kimérni viszont nem tudod, mert ennek egy része induktivitás, pl.  maga a zárlatkioldó tekercs.

tothgyula

Üdv a Kollégáknak!
Már az MSz4826-1979 szabvány előírta,hogy a védővezetőket és nullavezetőket egyenként kell bekötni!
Az MSzHD 60364-5-54:2007 szabvány is bőven ír erről, csak el kell olvasni!
Életvédelem a cél! TothGyula felülvizsgáló.

gabesz.mi074

A szabvány meghatározza hogy hány KAes legyen a főelosztóban a megszakító?


Üzenet összefûzve: 2015. március 14., 23:37:22 DÉLUTÁN

Elnézést rosszul tettem fel a kérdést. Úgy értem létezik e valamilyen előírás arra hogy főelosztóban hány KA es megszakítót alkalmazok vagy ez mérési eredményekhez van kötve? Más lehet a körülmény egy utcai szabadvezeték hálózatáról létrejövő zárlati áram esetén ami mondjuk egy vidéki műhelyben jön létre, és nyilván más a zárlati áram mondjuk egy olyan főelosztó esetén ami nagy ipari alkalmazásban van és közvetlenül a transzformátor táplálja meg ami a főelosztó megtáplálásárra van kialakítva, és más fogyasztókat nem táplál . Persze tudom a zárlati áram nem a fogyasztók fügvénye, inkább a hálózatunk teljesítményétől függ. (Transzformátor ,,be táplálás keresztmetszete) itt megértem indokolt akár a 25KA zárlati megszakító képeségű kismegszakító alkalmazása. De egy vidéki légvezeték beálás estén, vagy mondjuk lakás betáplálásnál ahol a be táp vezeték 10-16mm alu vagy réz, azért ott nincs ekora zárlati áram. Alkalmazható ilyen körülmények között a 3KAes megszakító?

nyaki

Családi házas környezetben a 3kA-es teljes biztonsággal alkalmazható, mert jellemzően ezen rendszerek hurokimpedanciája 0,15Ω felett van.

tothgyula

Gabeszmi.74!
Mindenképpen meg kell nézned a betáp előtti főbiztit! Még ha plombázott is. Kérj plomba bontási engedélyt vagy fordulj ÁSZ partnerhez. Találgatni nem szabad, volt már esetem, hogy a késes aljzatban síndarab volt. A PEN kötéseit úgyis meg kell nézned másképp nem tudsz jegyzőkönyvet adni!
Üdv TothGyula felülvizsgáló.

Gyurmaúr(fi-relé)

Én nem tom, ki hogy van vele, de én 6kA-nél kisebb zárlati áramtűrő képességű cucckát fel sem teszek még lakóépületbe sem, főként nem egy 3x63A 400V-os betáppal megküldött hálózatba! Nincs akkora ár difi ezek közt, hogy megérje a permanens para...

gabesz.mi074

Szia!  Elnézésed mit értesz Permanens Para........
Egyébként itt sajnos megint kényszer helyzetben vagyok mert ilyet vásároltak ,ide hozták nekem hogy ez van de azt hiszem ez miatt ott hagyom ezt az egészet. Véleményem szerint 3KA 3000 amperes zárlati szilárdságú megszakító estén utcai hálózatnál elő fordulhat, én szerintem ekkora zárlati áram a trafó közelében. Azért a légvezetékek  akor is ha 95keresztmetszetűek itt a távolság miatt a vezeték óhmos ellenálása miatt nem tud ekora zárlati áram kialakulni.

tothgyula

Okosan teszed, ha ott hagyod az egészet! Aki előre megveszi az anyagot-tisztelet a kivételnek-az bizalmatlan a villanyszerelővel szemben! Néha bizony jogos ez a bizalmatlanság, mert olcsóJános majd megcsinálja!
De a szakmában a legfontosabb a megbízható zárlatvédelem!!!
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.