Garázskapu magától kinyílik -SOMMER duo 500 S

Indította bizsera, 2012. június 08., 22:32:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bizsera

Hi!
Az unokatesómnál a SOMMER duo 500 S tip. garázskapu távirányítójában az
elem lemerült. Elemcsere után újra kell tanítíni a vevõt. Addig nem volt probléma.
Közben az elemcsere során tönkre ment a távirányító és vett másikat. Közben
próbálgatta nyomogatni a vevõn lévõ gombokat. Ekkor jöttem én a képbe.
Kaptam megfelelõ leírást és az alapján mûködõképes lett a kapu. Másnap szólt,
hogy éjjel kinyílt a kapu. Aztán 1napig semmi, aztán délután ismét kinyitott.
Mi lehet a probléma? Mit rontottam el? Hogy lehet megoldani?
Elõre is köszi a segítséget!
Üdv:bizsera

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

bizsera

Hi!
Teljesen rapszódikusan magától kinyílik. Napközben is tapasztalta néhány alkalommal,
de éjszaka is elõfordult néhányszor.Most ha elmennek otthonról kihúzzák a da.-ból.Ez az a tipus ,
aminek a vezérlése külön a falon van és van rajta egy belsõ nyitó gomb is. Ha kell eltudom küldeni a leírását pdf-be
Üdv:bizsera

Szelei

Tisztelt Bizsera.

Nem lehet ok a belsõ fotocella esetleges rossz beállítása, ami túlérzékeny és evégett adhat hamis jelet. Vagy a tulaj háziállata, esetleg szomszédok macskája okozza a problémát. Vagy fotocella laza rosszul bekötött vezetéke amit az esetleges szél hatására ad "hiba" nyitó jelet. Leírást látva többet lehetne mondani.

Kérdezem a távnyitó elem lemerülése elõtt volt-e ez a hibajelenség. Távirányító biztosan a fordított elem berakása ellen nem volt védve diódával es ezért ment tönkre?!

bizsera

Hi!
A távirányító új, fotocella nincs! Korábban nem csinálta ezt.

krisz1986

Elemcserénél nem mozdult el valami abban a távirányítoban? Nálam is beragad egy gomb a TV irányíton megbolondul a box.

Szelei

Sajnos én is a nyomógombra tippelek a távszabályzóban vagy túlérzékeny vagy cindarab leválás csinálja a szívatást. >:(

Érdemes lenne belekukkantani. Elemet nem kivéve! De gondosan megnézni a polaritást mert ha kiesne nehogy fordítva kerüljön bele.

krisz1986

És ha már szétszeded jól tistisd is ki az egész távírányítot alkoholal mert a por is csodákra képes. Ugye Szelei barátom. Isten értesen.

Szelei


bizsera

Mint már korábban írtam, a távirányító új,
fotocella nincs!
Korábban nem csinálta ezt.