Energiatakarékos ledlámpa

Indította Brunci, 2013. augusztus 09., 14:21:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Brunci

Sziasztok!
Én olyan dologban kérnék segítséget,hogy nappalinkban több gerincvezetéket fűztem a lakáselosztóból , nagyfogyasztók
miatt. Vettem ledlámpákat energiatakarékosság miatt, de valami oknál fogva az egyik ledlámpacsoport lekapcsolt állapotban
is nagyon halványan világít.
Miért van ez ,és mit tegyek.
Előre is köszönöm!
Ui: Most regisztráltam ,ha netán valamit nem jól csináltam jelöltem be akkor bocs, csak írjatok .

Villanyreszelő

Üdv Brunci!

Én mérnék egy feszültséget ott a halványan világító lámpacsoportnál megvan-e a névleges,ha nincs jellemezheti a hibát érintkezéshiba valahol,túl messzire vitt vékony keresztmetszetű vezeték miatti feszültségesés,hibás lámpa,lámpánál érintkezés,vezeték kötéseknél...
Ha egy másik lámpát kapcsolsz oda,és ott is ez a tünet produkálódik, valószínű nem a lámpa,vagy  a kontaktusai a hibás.

Üzenet összefûzve: 2013. augusztus 09., 16:03:40 DÉLUTÁN

Elnézést most olvasom a kérdést helyesen.
Lekapcsolt állapotban is világít,valahol feszültség indukálódik.
Meg kell mérni a lekapcsolt állapotú halványan világító lámpa betápját,ha igazam van 30,40V feszültségnek kell benne lennie.
Ezt a problémát meg lehet szüntetni ha kellő távolságra visszük az indukáló,és az indukált vezetéket egymástól,
ha másfajta fényforrás alkalmazunk pl izzószálast,
vagy rövidre zárjuk feszültség mentes állapotban azt a vezeték szakaszt mondjuk egy mágnes kapcsolóval ejtésben.

Brunci

Üdv neked is.
Már az első jelenségnél mértem,  230v lámpánál.
A vezetékek 1.5m2 forrasztott.
Lekapcsolom a lámpát, fázist szakítom ,led csoport halványan világít, kb digittel mérve 50 v van.
Ha nekiérintem a lámpa F ,N, vezetékének egy gyárilag visszajelzőnek használt 230v ra beállítot ledet,vagy egyhagyományos izzót,
akkor megszűnik.

Villanyreszelő

A választ leírtam előzőleg olvasd el. :)
A hibajelenség ahogy írtam átindukálódott feszültség,ez akkor keletkezik,ha egy hosszabb szakaszon található egy fázis feszültség alatt lévő,és egy nem nulla potenciálú általában "vak "vezeték.
Ez a vezeték persze nem vak,akkor vak,ha a kapcsoló után semmilyen potenciálon nincs.
Ha megtáplálod ezt a lámpát máshonnan,pl egy hosszabbítóról is megszünik a bajod.
Forrasztott kötést nem javasolnék erősáramú technikában,inkább sorkapocs,wago.