Az úgynevezett T kábel /tévé,internet,telefon/ milyen kábelnek minõsül?

Indította István, 2011. január 12., 12:29:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

István

A belógásokkal együtt milyen távolságban kel lennie lakott területen belül, kívül közút felett valamint föld felett?

Novill

Ebben a kérdésben nem vagyok igazán otthon. Amit tudok mint gyakorló villanyszerelõ a kisfeszültségû hálózaton belterületen, ahol gépjármûvek is közlekednek 5,5m távolság van elõírva a föld és a vezeték között. Ha ezt keresztezi vagy alatta vagy felette lévõ gyengeáramú vezeték, akkor a két rendszer között 0,5m távolságok kell tartani.  Itt nem mindegy, hogy kisfeszültségû vagy nagy feszültségû a hálózat a távolságok miatt. A kisfeszültségû hálózaton a MSZ 447 szabvány illetve az MSZ 151-8 visszavont elõírásai a mérték adóak. De érdemes belenézni  a 11/2009.(XII.15.) MeHVM rendeletbe ahol az elektronikus hírközlési építmények és egyéb nyomvonalas építmény fajtákkal való keresztezésérõl, védelmérõl és megközelítésérõl van leírás.
Én a felsorolt kábeleket gyengeáramú kábelek közé sorolnám, ami az elõzõ rendeletbe bele is fér.


zsozsó

Szerintem ugyanazok a szabályok kell, hogy vonatkozzanak mint a szabadvezetékekre (kábelekre). Sokszor ugyanazt azt oszlop szerkezetet használják hozzájuk . Ha jól tudom sodrony szerkezetre van rögzítve a kábel tehát a teherviselõ szerepet ez látja el, nem maga a kábel. Közút felett is az erõsáramú kábelek elõírásai szerintem a mértékadók. A föld feletti távolság lehet, hogy lehet alacsonyabb mivel itt nem kell a véletlen érintés elleni védelem miatt olyan magasra rakni.

Jani

Csak amatörként kérdezem ez a T kábel a kábel típusát jelenti vagy a szolgáltatóra vonatkozik aki tévé és internet szolgáltató? Milyen kialakítású a kábel maga?

nova

Szerintem a T a Mtelecom céget gondolom. De a topik indítója majd megválaszolja :) õ biztosan tudja a választ. Ugyan ez vonatkozik a kábelre is, mert lehet koax, optika vagy bármilyen szerkezetû a kábel szerkezete.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Urak, segítséget szeretnék kérni, mert megint az van, hogy nekem kell mások helyett a sz@rt a lóba visszapakolni. Az a helyzet, hogy -tudom, nem szerencsés, de ez most így alakult- olyan árnyékolt koax, ill telefon (3play) kábeltípus kellene, melyet minden gond nélkül lehet MT, ill mBCu kábelekkel teletűzdelt fém kábeltálcára feldobni, ill Mü 36-os csőbe -szintén ezen kábelek mellé- behúzni. Ha tudnátok konkrét típust ajánlani, azt megköszönném! Thanx...

Villanyreszelő

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. május 14., 17:25:09 DÉLUTÁN
Urak, segítséget szeretnék kérni, mert megint az van, hogy nekem kell mások helyett a sz@rt a lóba visszapakolni. Az a helyzet, hogy -tudom, nem szerencsés, de ez most így alakult- olyan árnyékolt koax, ill telefon (3play) kábeltípus kellene, melyet minden gond nélkül lehet MT, ill mBCu kábelekkel teletűzdelt fém kábeltálcára feldobni, ill Mü 36-os csőbe -szintén ezen kábelek mellé- behúzni. Ha tudnátok konkrét típust ajánlani, azt megköszönném! Thanx...

Üdv Gyurmaúr!

Ha már a tálcán kell haladni,én egy fém  földelt gégecsőbe árnyékolnám az RG6U,illetve a telefon vezetéket.
Itt egy link,nem túl drága:http://www.argep.hu/trend/FEMG/Fem-gegecsoe.html

Gyurmaúr(fi-relé)

 :'( és megintcsak  :'(!!! Szóval akkor nem úszom meg plé gégecső nélkül?! Azért ez bóórzasztó, hogy nincs olyan minőségű árnyékolt patch, ill koax, melyet minden gond nélkül oda lehet dobálni az egyébként kettősszigetelt MT, ill MBCu mellé, hogy már az NYY, NAYY -ról ne is beszéljek. Én nem hinném, hogy a való világban ez nem sokszor fordul elő, hogy nincs más választás; ugyanoda kell betenni, behúzni a gyengeáramú vezetéket, kábelt, mint ahol az erősáramú van?! Ezzel a csővel az a gáz, hogy ezt nem lesz ám egyszerű behúzni az álmennyezeten lévő kiemelhető "búvónyílásokon" keresztúl, nem is beszélve arról, hogy a Mü 36-os csőbe egyáltalán nem lehet, max csak kábelkötegelővel mellé erősítve. Kérdés, hogy ha a patch-et kábelkötegelőzöm a Mü 36-os csőhöz, az úgy elégséges-e, vagy mindenképp plé gégecső és passz?! 

Villanyreszelő

Nekem a konkrét szabványelőírásokra nincs ismeretem,de itt ebben a topikban választ kapsz a kérdésedre:
Mely szerint 30 cm a távolság erős,illetve gyenge áram között,esetleg lehetne csak az érintett szakaszt gégézni?

Erős- és gyengeáramú hálózatok nyomvonalainak létesítése - Villanyszerelő Szakmai Fórum

by_ron

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. május 14., 17:25:09 DÉLUTÁN
Urak, segítséget szeretnék kérni, mert megint az van, hogy nekem kell mások helyett a sz@rt a lóba visszapakolni. Az a helyzet, hogy -tudom, nem szerencsés, de ez most így alakult- olyan árnyékolt koax, ill telefon (3play) kábeltípus kellene, melyet minden gond nélkül lehet MT, ill mBCu kábelekkel teletűzdelt fém kábeltálcára feldobni, ill Mü 36-os csőbe -szintén ezen kábelek mellé- behúzni. Ha tudnátok konkrét típust ajánlani, azt megköszönném! Thanx...

Rg6 koax és a lényeg hogy 3x árnyékolású, un. Trishield kábel legyen...vagy optika.
Ethernet kábelből, ha kell, mehet a dupla árnyékolású FFtp, Sftp.
Ha megolható legyen "védőtávolság" és menni fog.