Csengõ A-tól Z-ig!

Indította krisz1986, 2012. március 16., 19:50:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Ezt járjuk körbe mert érdekes dolog. Nem csak a sima csengetek a lakásba szindrómára gondolok. Hanem csengõk felfûzve egymás után idõrelével vezérelve. Vészcsengõ stb. Minden mi ezzel kapcsolatos.

nova

Idézetet írta: Glatz Krisztián Dátum 2012. március 16., 19:50:00 DÉLUTÁN
Hanem csengõk felfûzve egymás után idõrelével vezérelve. Vészcsengõ stb.

Hát úgy látszik ma értelmezési problémáim vannak, de megint nem pontosan értem mire gondolsz?

Azt kitaláltam, hogy nem a lakás csengõk érdekelnek. Azt viszont nem sikerült kitalálnom miért kellene a vészcsengõt (esetleg szirénát) idõzíteni. A riasztási funkciót ellátó kültéri és beltéri szirénákat általában valamilyen vezérlõ központ kapcsolja. Lehet ez riasztó rendszer, tûzjelzõ, stb.

Üzenet összefûzve: 2012. március 16., 21:10:41 DÉLUTÁN

Vagy esetleg az egyvezetékes oda-vissza csengõ kapcsolásra gondoltál? Ennek a legjobb az energia felhasználása villamos szempontból.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Igazándiból a suli csengõre gondoltam. Van egy nagyon érdekes retorikám ezt sokan mondták már. De az iparban is akadnak csengõk Mert a Hámory Albert féle könyv sok félét hozz és érdekelne a téma. Érdekes olvasmány csak az a baj,hogy 1979. De biztos akad benne ami a mai napig aktuális.

Novill

Krisztián: ismered az egy vezetékes csengõ kapcsolást? Ha jól van méretezve akkor sokáig üzemképes!

krisz1986

Ismerni ismerem furcsán néznék ki ha nem ismerném. De azért érdekes téma ez is. Nem?

nova

Idézetet írta: Glatz Krisztián Dátum 2012. március 16., 22:00:47 DÉLUTÁN
Igazándiból a suli csengõre gondoltam. De az iparban is akadnak csengõk Mert a Hámory Albert féle könyv sok félét hozz és érdekelne a téma. Érdekes olvasmány csak az a baj,hogy 1979. De biztos akad benne ami a mai napig aktuális.

Hát az iskolában használatos csengõk nem hiszem, hogy olyan bonyolultak lennének. Az iparban is a figyelmeztetõ szirénák vannak, például egy diesel generátor induláskor sziréna szólal meg. A vezérlésük ezeknek nagyon egyszerû.

Idézetet írta: Glatz Krisztián Dátum 2012. március 16., 22:00:47 DÉLUTÁN
Van egy nagyon érdekes retorikám ezt sokan mondták már.

Igen érdemes lenne topik indításkor egy kicsit átolvasnod, hogy érthetõ-e a feltett kérdés. A helyesírási hibákra is, böngészõ segítségedre van, nagyon sok hiba van a hozzászólásaidban. A feltett kérdést kicsit pontosabban megfogalmazni, mert sokszor nagyon tág területre utalsz, amivel kapcsolatban hozzászólásokra lennél kíváncsi.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Na ha már itt vagy megosztok veled még egy információt. Igyekszem pontosítani a kérdéseket de mindig beletalálok a sûrûjébe. A GoogleCrome felraktam használtam egy darabig csak amikor meghallottam,hogy a Google saját versenyén törték föl hát megingott a bizalmam. A gép pedig megérett egy rendbehozatalra. Mit szólsz ehhez mik vannak. Pont a saját versenyén.

nova

Hát nem hiszem, hogy olyan sokan a te böngészõdet (vagy akár az enyémet) szeretnék feltörni. De a fórumon mikor írogatsz, legalább akkor használhatnád és megtisztelhetnél minket fórumot olvasókat annyival, hogy kicsit odafigyelsz a helyesírásra. Köszönöm.

Az iskola csengõkhöz visszatérve szerintem simán be vannak idõzítve az órarendnek megfelelõen. Nem hiszem, hogy nagyon túl bonyolítanák õket.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Na szép sorjában! Legelõször örülök végre,hogy pörög a fórum ezen része is.  Mert szép a tavasz én húzom a ravaszt. Ugye te is ismered ki mondta ezt a híres mondatott.

Nem szeretném túl bonyolítani egyiket se. Csak arra voltam kíváncsi hány féle csengõ létezik.  Erre megkaptam a választ. Hozzáteszem azért születik némelyik téma és azért kérdezek ilyeneket,hogy akik most kerülnek ki az iskolapadból kapjanak egy mankót a honuk alá és ne csak abból keljen gazdálkodniuk amit a suliban tanultak.   

Böngészõ: Ne haragudj de azt kell mondanom sajnos tév eszme az,hogy nem épp a mi gépeinket törik fel. Elárulom miért. Mert a mi gépeink nincsenek úgy megvédve mint mondjuk a pentagoné. És ha önéletrajzot készít az ember logikusan az asztalra menti. És ebben az összes adata benne van. Száz százalékos védelem nincs. Úgyhogy légy óvatos.  Én is igyekszem.

Novill

Na azért ettõl azért több csengõ létezik! Egy vezetékes oda vissza csengõ, iskola csengõ, gépek biztonsági csengõjén túl. Vannak a reduktoros megszakításos legrégibb csengõk, társas házak felcsengetõ rendszerei, bim-bam csengõk, elektronikus csengõk, dallamcsengõk, és ezeket követik a kaputelefonok különbözõ változatai.