hiba keresés lecsökken a feszültség

Indította miki, 2011. január 06., 19:24:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Ez egy nagyon életveszélyes játék volt!
Itt nagy értékek vannak a védelembe építve, például egy szakasz biztosító 125 A is lehet. Vagy ennél is több.

Villanyreszelő

Igen meg is kaptuk érte az ejnye bejnyét,annyi eszünk volt hogy távol álltunk tőle,és szóltunk amint leszakadt.
Jött a művek tettek rá toldó kötést,és távtartókat.
Gondolom a fázisvezető szakadt le.

nyaki


Szelei

Kecskeméten egy malomnál bővítést végeztünk. Nehogy valaki véletlenül ránk küldje a hálózati áramot a szekrény nyitott tetejére a sínekre fel tettünk egy aránylag vastag spájzszert. A munka végén megfeledkeztünk a védelemről és vissza kapcsoltuk a trafót. Sejtitek mit művelt a rendszerrel. A nagyfeszültségű oldalon lökte ki a betétet. 10 KV. 6 A est. sín kisebb égési nyomokkal meg úszta. De villanyszerelőt futni a kapcsolótérből még ilyen gyorsat nem láttam! Mondása szerint mindenhol szikra eső fogadta és pattogót a spájzszer. ;D

faxelektro

Jó estét
              Használt már valaki ilyen vezeték keresőt kinai mindenre jelez nem tudom hogy kell használni ?
                                                          Kösz

Flex

Sziasztok!

Remélem valaki még olvassa ez a fórumot. Hasonló problémával állok szemben mint az első kérdező. Egy kis információt adnék:

Jelenleg egy régi polgári házban 5 db villanyóra van. Amikor megvettem az ingatlan egy részét, ahol lakom, át lett építve az egész belső hálózatom, csak nekem. Azonban a villanyszerelő akkor fi-relét nem tett fel, hanem összekötötte a nullát a földel.  Aztán kértem a szolgáltatótól egy darab H tarifás mérőórát. A  H tarifás mérőt csak úgy engedte kiépíteni a szolgáltató, ha egy rúdföldelő szondát helyezek el. Erre rá is kötötték az új mérőt, minden csodásan működik. Kb.: 4 évvel ezelőtt mellettünk épült egy autóüveg szerelő műhely, kint a közterületen megszüntettek egy oszlopot, amelyről jött a betáp kábelünk (az egész polgári házé) az óráig, majd az összes óra mögötti részt kibelezték, tűzvédelmi kapcsolót csináltak stb.. + az összes védővezetőt rárakták arra az 1 db földelő szondára, amit a H tarifának építtetettem ki.

Tavaly a belső hálózatom át lett építve (fi-relé behelyezve, pár + vezeték, dugalj stb behelyezve), de a régi is megmaradt. Úgy gondolom TT rendszerre lett átalakítva. Nemrég észleltem, hogy ha bekapcsolok egy 1500 W-os hűsugárzót, akkor minden lámpa a másodperc töredék részére elhalványodik, de utána visszaáll. Az elektromos sütővel, és a vízforralóval is ez a baj. Egyik ismerősömmel mértünk feszültséget a lakáselosztó mögött: 235 V, ha bekapcsolom a hősugárzót 239 V, ha bekapcsolom a vízforralót 226 V és állandósodik.  Az óránál a mért vezetéken van egy dugaljam, még a lakáselosztó előtt. Kivittük a vízforralót, ott is mértünk és ott is csökkent 3 V-al. Majd próba szerencse becsöngettünk a szomszédhoz a vízforralóval. Bedugtuk, ott a 239 V-ról csökkent 230-ra.

Szerintetek mi lehet a baj?

tothgyula

Vlószínűleg rossz kötés a PEN sínen.Védőösszekötő-hálózat(korábban EPH) van-e?

Simon Endre

Nnics baj csak vékony a hálózat és egy közeli szoszéd npelemes rendszere "rádolgozik" kis kis késésel a közösre .