Egyfázisú aszinkron villanymotor forgásirány váltása. Lifthez,2db.végálláskapcso

Indította urlajos, 2022. október 31., 21:04:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Igen. Én is megnéztem a goole-ban ezt a kapcsolót.Ez 4pólusú 1nyitó érintkezővel.Szerintem felhasználható egyfázisú irányváltásra.Nézd meg valóban 4db.munkaérintkezője van-e?Ekkor 2érintkező kapcsolná a főfázist, 2érintkező pedig a segédfázist. Csak át kell huzalozni és a vezérlést a nyomógombbal, végálláskapcsolóval nyitóérintkezővel megtervezni és próbálni.Egyik kapcsolná az egyik irányt , a másik az ellenkező irányt.

urlajos

Csak 3 záró és 1 nyitó érintkezője van.
A 3 a fázisokat kapcsolja az 1 pedig a másik kapcsoló retesze.
Megpróbáltam bekötni a motort de mint írtam csak egyfelé forgott.
.

Simon Endre

A berendezésről kérek foókat vagy rajzot a motorrol (hajomüről) is és adatokat.

faxelektro


urlajos

Tisztelt Simon Endre!
A lift Kalocsán van,ha bent járok lefényképezem.

Tisztelt faxelektro!
Szeretném ha megadná a kapcsoló tipusszámát!
Valamint végállás kapcsolók hozzá köthetőek-e?
Itt mellékelek egy rajzot,de ehhez még nem sikerült hozzárendelnem a végálláskapcsolókat.
Most evvel a kapcsolóval működik:





faxelektro

A kapcsoló GANZ KKO-20-6432 az igaz már régebb volt mikor szereltem de még mindig működik.

urlajos

Szerintem hasonló lehet a 6008-ashoz. Nekem a végálláskapcsolók bekötése a gond,a kapcsoló már adott.

Simon Endre

Ez a  rajz nem ad eligazítást a motorról hogy egy vagy háromfázisu-e és hogy mekora a teljesítménye, elbíja-e avégkapcsoló vagy azokat a vezérlésbe kell tenni ?

urlajos

A kapcsoló egy fázissal működik,a vill.motor nem vesz fel többet 2 ampernál.

S/K

Idézetet írta: urlajos Dátum 2022. november 06., 20:46:54 DÉLUTÁN
Szerintem hasonló lehet a 6008-ashoz. Nekem a végálláskapcsolók bekötése a gond,a kapcsoló már adott.

Én a "nullába" kötném a végálláskapcsolókat. Ha az a szál megszakad akkor a motor is leáll.