Földelő szonda érték javítása

Indította Péter-Kátai, 2022. szeptember 25., 19:01:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

"kinullázod a Penre a védővezetőidet"
Ezt csak sejteni lehet, mi ez, de a sejtés alapján írhatnám, hogy ha a szolgáltató ehhez hozzájárul.

Ju13s

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2022. október 05., 21:05:53 DÉLUTÁN
"kinullázod a Penre a védővezetőidet"
Ezt csak sejteni lehet, mi ez, de a sejtés alapján írhatnám, hogy ha a szolgáltató ehhez hozzájárul.
HA megvan a 10-es PEN akkor minden további nélkül lehet, ha meg nincs meg akkor is....nálam mikor 6 os fővezetékek voltak ránulláztam a lakáselosztóban, szarok rá hogy ez nem elfogadott, nekem kellett a védővezetés mert így biztonságosabb(!) és kész! Semmit nem csinál a szolgáltató, amúgy sem tudja meg, ennyi.

Novill

Mi van akkor, ha a bejövő PEN vezető megszakad!?  >:(

S/K

Vannak "villanyt szerelő" emberek akik már hallottak erről sőt papírjuk is van és minden áron biztosítani kell a védőföldelést mert ezt hallotta hogy "kell". Mögé már nem lát hogy mit okozhat a "munkája".

Simon Endre

Mit ahogy Goda Gábor írja "Nulla Lajos" -ról (Álami ItéletvérehejtóÍ) "A családjáért felötné a várost."

Ju13s

Idézetet írta: Novill Dátum 2022. október 11., 05:53:25 DÉLELŐTT
Mi van akkor, ha a bejövő PEN vezető megszakad!?  >:(
Akkor szopacs van, megy a fesz a burkolatokra miszter novill úr, de az is már feszültségosztással.... bár nem tudom milyen mester vagy te, mert amit leírtam az szabályos!
Nade, inkább ez a veszélyforrás minthogy bármelyik berendezés testzárlatos legyen és akkor meg az a baj...szerintem kicsit gondolkozzál melyikre van nagyobb esély!
Ember, belémállhatsz, de 10-es rézvezetőnél szabályos a védővezetők kinullázása, ALU-nál a 16-os. De a tefajta gondolkodású ember még a 4176-es kábelt sem nullázná ki mert mivan ha pl egy fa leszakítja a póznáról a PEN-t, ugye?
A másik meg hogy engem ne csipkedjen a melegszendvicssütő, sütő, számítógép stb! - Hja és hú nem is tudom, hány testzárlatos bojleres eset volt és ott döglött meg a kádban, vagy megbaxta a vízvezeték/csap - ja biztos az is PEN szakadás miatt volt.....
Lehet utálni!

Novill

ju13s kollégának. Itt lehet, hogy félre értettük egymást. A TN rendszer fogalmát, vonatkozó szabványokat és a vonatkozó rendeleteket célszerű lenne át tanulmányozni. A feszültségosztás valóban fennáll, de ez nem zárja ki a veszélyes szintű feszültség emelkedést. Megjegyzem sok halálos baleset fordult már igy elő. Nem tévesztendő össze a társasház esete a családi házzal, mert a TN-nek itt is vannak feltételei. A PEN vezető szétválasztása, a PEN vezető összekötése a PE vezetővel meghatározott szakmai szabályok szerint történik. Egy társasház 4 vezetős felszálló vezetéknél is vannak szabályok, tudom nem ritka az 50- 70-es felszállók is. Mindentől függetlenül nem törvényszerű, hogy egyet értsek veled, ez a szakmai szabadság mindenkinek fennáll. Ha baj van, akkor kell megmagyarárázni szakmailag és be is kell bizonyitani a megfelelöséget. Erről nem kivánok vitatkozni tovább, ez nem utálat kérdése. Végezetül bemásolok egy Btk idézetet:
Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés :165. § (1) Aki foglalkozási szabály megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés
a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,
b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget
okoz

Ju13s

Amúgy igen társasház volt a példám, amikor épült még a gyári négyzet alakú elosztó volt ott amiben a gyárilag 2 sínt összekötő vezeték is rajta volt, szóval gondolom' akkor jó volt, akkor most is jó a nullázás....vagy már te akkoris elcsípted volna a szétválasztó kábelt, hogy a levegőben maradjanak a védővezetők(nyilván ÁVK nem volt)? - nem kötözködés eskü....

Novill

 Magyarárázat a régi ma nem hatályos - és a ma hatályos szabványokban megtalálható a villamos hálózat ismeretében a transzformátor állomástól kiindulóan. Az ávk kell, de ön magában nem száz százalék védelem. A szakmai szabadság mindenkinél ott van. Még egy olyan helyen is ahol nem nincs megfelelő földelés, vagy nem lehet létesiteni a talaj viszonyok miatt, vagy éppen csak egy rész feladatot látunk el. Baj esetén viszont nekünk kell bizonyitani, hogy megfelelöen jártunk el. Itt senki nem beszélt a PE és N  vezeték szét vágásáról, fa kidölésről és nagy keresztmetszetnél a nem nullázásról. Ezek megértéséről mélyebb értelmezés szükséges. Én sem kivánok kötözködni, sem hosszasan bizonygatni a véleményem alátámasztását....