Üdvözlünk czapi

Indította Villanyszerelõ fórum üdvözlõ robot, 2012. február 13., 21:25:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Villanyszerelõ fórum üdvözlõ robot

Üdvözlünk czapi a villanyszerelõ szakmai fórumon!


Ha gondolod ebben a rovatban hozzászólásként nyugodtan leírhatod, hogy mivel foglalkozol,  milyen céllal érkeztél a fórumra.

Jó olvasgatást és tapasztalat szerzést kívánunk. Nézz körül a fórumon, ha véleményed van valamirõl írd meg nyugodtan szakmai véleményed, szólj hozzá fórumozóink témáihoz. Ha kérdéseid lennének a villanyszerelés és a villamos felülvizsgálatokkal kapcsolatban akkor a fórum megfelelõ részében nyugodtan tedd fel õket és a fórum közössége a lehetõségeikhez képest igyekszik megválaszolni õket.

Téma nyitásnál kérlek ügyelj a jól megfogalmazott címre, melybõl kiderül mivel kapcsolatban nyitod az adott témát. (érdemes átolvasni: Villanyszerelõ fórum közlemények )

A fórum szabályzatát is érdemes tanulmányozni, hogy késõbb esetleges félreértések elkerülhetõek legyenek.

Villanyszerelõ szakmai fórum csapata.

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

czapi

Üdv Mindenkinek!

Bemutatkozás:

Egy kis tervezõirodát kormányozok.
Erõátviteli, irányítástechnikai, PLC-s vezérlések, automatizálási tervek készítésével foglalkozunk.
Villámvédelmi rendszerek tervezésével is foglalkozunk az új MSZ EN 62305 szabvány szerint.

JUVILL


Ha villámvédelem, akkor MSZ EN 62305!
Te hogy vagy ezzel a kockázat alapon mûködõ villámvédelmi besorolással?
Szerinted nem túl bonyolult ez az MSZ 274-hez viszonyítva?
Jó ez nekünk?
Azért kérdezem, mert szerintem ez a kockázatelemzés olyan, mint egy sötét szobában egy fekete macskát megfogni.:)
Jelenleg is a kezemben van az MEE Villámvédelem 2009. könyve.
Elég régi motoros vagyok a szakmában, de az a véleményem túl sok a képlet és bonyolult a levezetés, míg ténylegesen kapunk egy meghatározást.
Az "A" és "B" típusú földelések esetén a közelmúltban indítottam egy témát, ahol már volt egy-két szakmai hozzászólás.

czapi

Sajnos, vagy hálaistennek én PLC-s vezérlésekkel foglalkozom, így érdemben nem tudok hozzászólni.
Egyébként szerintem is bonyolultabb.
Nem csodálom hogy a kollégámnak gyarapodnak az õsz hajszálai.
Még nem kötelezõ, de a megrendelõk már emlegetik.

Én még azt is megkérdezném, hogy ki fizeti ki a többlet  munkát?

JUVILL


A többlet munkát a megrendelõ fogja kifizetni, nekem az a véleményem.
Eddig egyszerûbb volt, "most európai", mert nekünk ez kötelezõ, és fel kellett rúgni, ami eddig jó volt.
Ezek a villámvédelmek sem lesznek másabbak, a mûszaki követelmények nem sokat változtak, csak eddig villámvédelmi csoportosítás volt az alap, most egy bonyolult kockázatelemzés.
Addig sem fogdosta senki a levezetõket, most sem fogja ezt tenni, hogy ez egy kifejezetten érintési és lépésfeszültség kockázati alap legyen.
A csõhálózatok eddig is bevezették a villám áramát az épületekbe, eddig is védekezni kellett ez ellen. A mágneses impulzusok is ismertek voltak, és a környezeti jellemzõk is.
Most össze van szedve minden, ezekre kell tervezni, kivitelezi és felülvizsgálni.
Ez a norma szerinti villámvédelem.

flatskerrobert

Megkérdezhetem, hogy milyen PLC - kel foglalkoztok ?

czapi

Amivel eddig találkoztunk
Siemens S5 95U, 95F, 100U; Siemens S7 200, 300; Siemens LOGO, Moeller Easy; Allen Bradly CompactLogix, Mitsubishi MELSEC FX3U; stb.