hajdú villanybojler nyomáscsökkenés

Indította fodojo, 2021. november 01., 18:20:08 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

fodojo

Hátha valaki tud sgíteni? Egy Hajdú 120L villanybojlerünk van. Egyik éjszaka pár utcával odébb csőtörés volt. Amikor visszanyitották a vizet arra lettem figyelmes, hogy amikor kinyitom a melegvizet normális nyomással jön a víz. Pár másodperc után úgy lecsökken a nyomás zuhanyozni alig lehet, van 4 vízvételi pont mindeggyiknél. Ezek után javaslatokra kicseréltem a bojler elötti nyomáscsökkentőt és a túlnyomás leeresztő szelepet. A helyzet szinte semmit nem változott. A bojler kb egy éve lett kitakarítva anód, fűtőszál, tömítés cserélve. Gondolom valami kosz okozhat dugulást de hol??? El nem tudom képzelni, hogy a meleg kifolyó ág utáni telágazásig, mert minden csapnál fennáll a nyomááscsökkenés, hol tud ilyen dugulás létrejönni ami pár másodpercig jó nyomást ad utána pedig kevesebb mint felére csökken. Nem vagyok vízszerelő se de minden tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm.

Atis57

Szia!
A hidegviz nyomás rendben van ? Ilyen csőtörés után mindig ki kellene mosni a saját vizcsöveidet is --a bekerült trutyi miatt.(ezért kéne leválasztó az óra után )

Minden szűrőnél, esetleg csőkönyökben lehetséges.

Elsőre csapoknál levenni a perlátort , s max-on ahogy kifér ,nem egy csapot kinyitva !
Szűrő a vizóra bemenő oldalán .néha a tartalék elzáróban (a csapok alatt ) .a bojler nyomáscsökkentő bemenő oldalon (nem vizköves a bojler? )
A csapoknál is lehet  és a perlátor.
Türelem játék meg 0,5--1m3  viz elfolyatása.

S/K

Idézetet írta: fodojo Dátum 2021. november 01., 18:20:08 DÉLUTÁN
Hátha valaki tud sgíteni? Egy Hajdú 120L villanybojlerünk van. Egyik éjszaka pár utcával odébb csőtörés volt. Amikor visszanyitották a vizet arra lettem figyelmes, hogy amikor kinyitom a melegvizet normális nyomással jön a víz. Pár másodperc után úgy lecsökken a nyomás zuhanyozni alig lehet, van 4 vízvételi pont mindeggyiknél. Ezek után javaslatokra kicseréltem a bojler elötti nyomáscsökkentőt és a túlnyomás leeresztő szelepet. A helyzet szinte semmit nem változott. A bojler kb egy éve lett kitakarítva anód, fűtőszál, tömítés cserélve. Gondolom valami kosz okozhat dugulást de hol??? El nem tudom képzelni, hogy a meleg kifolyó ág utáni telágazásig, mert minden csapnál fennáll a nyomááscsökkenés, hol tud ilyen dugulás létrejönni ami pár másodpercig jó nyomást ad utána pedig kevesebb mint felére csökken. Nem vagyok vízszerelő se de minden tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm.

Az rendben van hogy nincs vízszerelői képesítés, de hogy jön ide a villanyszerelő fórum?
Tanácsom nekem is amit az előttem szóló írt, de még annyit ha nem történik semmi akkor visszafelé is meg kell "nyomni" a rendszert. Vízóra utáni első bontható kötést le és kompresszorral vagy hidroforból lévő vízzel. Ha így sem szűnik akkor csapbetétek kiszed, kitakarít. Itt valószínű hogy már a bejövő vízcsőben van a dugulás.

fodojo

Nagyon köszönöm a válaszokat. Sajnos hasonló vízszerelő fórumot nem találtam, ezért kérdeztem itt mert sokat írtatok a bojlerről. Bocsi. A hidegvíz teljesen rendben van, úgy látom akkor a melegvíz részét kell majd szétbontanom meg a csapokat és kipucolni vagy erre vagy arra. Számomra nagyon hasznos volt a válaszotok. Mégegyszer köszönöm!!! :) :) :)

Simon Endre

Valósznü el van víz kövesedve a melegvíz kilépőcsöve.

fodojo


S/K

...akkor így már szűkül a kör. A meleg víz hálózatban  keresendő.
Bojler meleg víz kijövetelnél flexi cső lecsavar, (előtte hideg víz elzár) egy ideig fog folyni a melegvíz amíg a bojler felső kifolyó cső alá nem ér a víz, kb 10 liter. Ezután vagy közben egy merev dróttal, csőgörénnyel alulról tolod felfelé. Ha itt van valami dugulás akkor jó eséllyel kiesik, de ezt a víz kifolyásánál már látni lehet. Ha a cső teljes átmérőjéből folyik a víz akkor nem itt a baj. (ha nem jön víz akkor a hideg víz oldalt is meg kell lazítani, hogy levegőt kapjon a bojler)

fodojo