maico elszívó

Indította Akos01, 2021. augusztus 03., 10:30:15 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Akos01

Sziasztok!

Abban kérném segítségetek, hogy kicseréltünk egy kapcsolót (kétpólusú) a wc ben, ahol van egy időzített elszívó (maico er 60 vz) és egy lámpa. A lámpa rendesen működik, de az elszívó nem. Sajnos nem fényképeztük le, hogy a kicserélés előtt hogy volt összekötve így nulláról indulunk. A kapcsolóban csak a fázis és a NULL -ok vannak belekötve azok mennek tovább a föld az egy külön Csokiszerűségben van össszekötve. Viszont az elszívót szétszedtem és látom hogy "kéri" a földelést.
Kérdésem, hogy kell e neki a föld valahogy vagy lehet az elszívó romlott el? Elszívóig a fázis elmegy ezt mérővel megnéztem.

Előzmény: Kapcsoló kicserélése előtt egy egypólusú kétágú kapcsolót tettünk be átmenetileg, de amikor felkapcsoltuk, akkor levégta a fő biztossítékot is. Lehetséges hogy a fenti ezért nem működhet? Az áramkörön szabad szemmel nem láttam megduzzadt biztosítékot, ha ez segítség..

Köszönöm előre is!

Fecó

Gyanítom az elszívónak nem kell védővezető, hanem sajnos ezt használták nullának vagy fázisnak. Kell a ventillátornak egy fix fázis, egy kapcsolt, és egy nulla. A bekötésnél melyik szín milyen számú sorkapocsra érkezik? Szerintem a zöldsárga volt megkötve a kékekkel a wagoba, és te most "szembeküldted" a kéken a nullát, holott kapcsolt fázis lenne[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről

Akos01

Ez így most nem teljesen értem   :) . Hogy tudom kideríteni, hogy melyik kábel lesz a fix és melyik a kapcsolt fázis? A kék a nulla. Az elszívónál,amit küldtem képet ahhoz nem nyúltunk. Annyi hogy a zöldsárga az csak a wagoba van, a barna és a null meg a kétpolusu kapcsolón.
Azt akkor jól gondolom, hogy a zöldsárga lesz a fix fázis és a többi marad ahogy van? Vagy pont a barna lesz a fix?
A képen amit küldtem előzőleg ott fentről lefelé így megy: zöldsárga, kék, barna.
A most küldött kapcsolási rajzán az eszköznek: 3, N, 1.
Akkor ebből gondolom a kék a null középen, viszont a 3 és 1 nem tudom mit takarhat..

Fecó

Tehát a ventilátorban:

3 jelölés- zöld/sárga
N jelölés- kék
1 jelölés- barna

Ha ez így van, akkor következőket csináld, ha azt szeretnéd hogy a kapcsoló lekapcsolása után még X ideig menjen a ventilátor:

1. A ventilátor kék vezetékét ne az elmenő ágába kösd a kapcsolónak, hanem a bejövőbe (Miért kell ide kétpólusú kapcsoló egyáltalán?)
2. A ventilátor barna vezetékét kösd a kapcsoló bejövő fázisára, nem a lámpa felé menőre
3. A zöld/sárgát (szabálytalanul) kösd a kapcsoló elmenő fázisára, amiből a lámpa is megy

Előfordulhat, hogy bizonyos elszívók nem egyből, hanem bizonyos késleltetéssel indulnak a lámpa felkapcsolása után, ezért ne légy türelmetlen. Ha valami eddig nem volt jól kötve, sajnos lehet hogy ki lett fingatva a a ventilátor.

Akos01

Egy Hős vagy! Működik!  Köszönöm  :)

Fecó

Lehet csak véletlen beletrafáltam...[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről