El tudnátok nekem magyarázni,mi az a hurokimpedancia?

Indította Attila1, 2020. október 30., 21:40:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

T Attila!
Ne haragudj,de a kérdéseidből kiderül,hogy hiányosak az alapismereteid e téren.Szakmai dolgokba most nem mennék bele, inkább próbálj elméleti és gyakorlati ismereteket szerezni.E nélkül nem megy. Mi  évtizedes gyakorlatunk ellenére  is találkozunk meglepő esetekkel!

MoonWalker

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. november 01., 14:09:14 DÉLUTÁN
T Attila!
Ne haragudj,de a kérdéseidből kiderül,hogy hiányosak az alapismereteid e téren.Szakmai dolgokba most nem mennék bele, inkább próbálj elméleti és gyakorlati ismereteket szerezni.E nélkül nem megy. Mi  évtizedes gyakorlatunk ellenére  is találkozunk meglepő esetekkel!

Pont ezt szeretne szerezni. Vannak itt segítőkész kollegák, akik szerencsére segítenek.

Attila1

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. november 01., 07:59:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 31., 19:49:56 DÉLUTÁN
Én védelmi készüléknek csak a kismegszakítót és a Fí-relét gondoltam eddig.
Miből gondolod, hogy én másra utaltam?
Talán ez a "védelmi készülék"kifejezés ijesztett meg egy kicsit.
El nem tudtam képzelni,hogy mi lehet ez. ;D

Attila1

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. november 01., 14:09:14 DÉLUTÁN
T Attila!
Ne haragudj,de a kérdéseidből kiderül,hogy hiányosak az alapismereteid e téren.Szakmai dolgokba most nem mennék bele, inkább próbálj elméleti és gyakorlati ismereteket szerezni.E nélkül nem megy. Mi  évtizedes gyakorlatunk ellenére  is találkozunk meglepő esetekkel!
Egyáltalán nem haragszom.
Nem is írtam sehol sem,hogy nagyon perfekt lennék elektronikai téren,azért is kérek itt segítséget,mert legalább hozzáértők
válaszolnak a kérdéseimre.
Másik kérdésemnél már felvetettem,hogy mit javasoltok nekem,mit olvassak,hogy meglegyen a biztos alapismeret?
https://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=6136.0
A kérdésemre összesen egy válasz érkezett csak,nagyon szépen köszönöm neki a választ.

Sztrogoff

Igen, de az elektronika az információ. A hurokimpedancia meg energetika. Az egyiket ismertető könyvben nagyon kevés lesz a másikból.

Attila1

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. november 01., 20:10:54 DÉLUTÁN
Igen, de az elektronika az információ. A hurokimpedancia meg energetika. Az egyiket ismertető könyvben nagyon kevés lesz a másikból.
Értem,köszönöm.
Milyen szakirodalmat ajánlasz?

Fecó

A hurokellenállás megértéséhez első körben a villamos táphálózat jellemzőivel, transzformátorral, és egyéb alapfogalmakkal kell tisztában lenni, mert nehezen érthető különben. Ez olyan, mint aki motorozni akar, de még kerékpározni sem tud...

https://www.erintesvedelem.hu/dokumentumok/erintesvedelmi_utmutato.pdf

tothgyula

Kedves Attila1!
Nem tudom,hogy milyen területen dolgozol jelenleg,de a "VILLAMOSSÁG BIZTONSÁGTECHNIKÁJÁT" csak gyakorlati és elméleti úton (együtt) lehet megismerni. A szakirodalom is bőséges,de a gyakorlat (akár a gázhálózati,gázkészülék szerelői területen) nélkülözhetetlen.A segítőkészségünket megtapasztalhatod, de a villanyszerelői gyakorlatot csak TE tudod megszerezni.Ehhez helyszinekre kell kijárni, szerelni, berendezéseket létesíteni,javítani,stb.Ez a szakma-akár-a gázos szakma, veszélyes.Rengeteg az előírás,jogszabály (ezeknek előírásai kötelező érvényűek), és ott vannak a szabványok(melyeknek alkalmazása önkéntes).A jó szakemberekre mindíg szükség lesz, ne add fel!

Sztrogoff

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. november 01., 20:15:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. november 01., 20:10:54 DÉLUTÁN
Igen, de az elektronika az információ. A hurokimpedancia meg energetika. Az egyiket ismertető könyvben nagyon kevés lesz a másikból.
Értem,köszönöm.
Milyen szakirodalmat ajánlasz?
Nos, ez a kérdés olyan általános, mint az, hogy mire jó egy gépjármű? Mert a traktor szántani, a Lanborghini meg versenyezni - és közte egy Suzuki meg munkába járni, az autódaru meg...
Különösen elektronikában nem tudnék kevés számú jó alapműveket, mert ott aztán nagyon szétmegy a rádiótechnika, a számítógépesdi, stb.
Ami a villanyszerelést illeti, gondolom, te vagy az, aki a Gyakorikérdéseken is épp ezt kérdezte, hát ott született válasz, ha nem is mind kötetek, hanem csak címszavak. Ha nem te vagy az, akkor bemásolom ide az ott írott listát, tán nem haragszik meg a szerző.