El tudnátok nekem magyarázni,mi az a hurokimpedancia?

Indította Attila1, 2020. október 30., 21:40:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Nem vagyok szakmabeli,mint már említettem,de érdekelne a téma.

tothgyula

T. Attila!
Én is, de sokan el tudjuk magyarázni itt a FÓRUMON a feltett kérdésedre a helyes választ.De ha nem vagy szakmabeli, megkérdezhetem, hogy miért érdekel?Megvannak-e a szükséges alapjaid, hogy megértsd a választ?Vagy ha erre a területre kívánsz kerülni, dolgozni, akkor szerezd meg a szükséges képesítéseket.
Németországban a szakemberek jórésze azt vallja, hogy életük során háromszor kellett átnyergelni más szakmára. Ennek egyik oka a technológia folyamatos fejlődése.

Attila1

Tisztelt Tóth Gyula!
Már régebb óta érdekel az elektronika,régebben rádió-TV szerelő szerettem volna lenni,aztán teljesen máshova jutottam.
Főleg a biztonságtechnikai kérdések érdekelnek.

Én ennyit találtam róla:
"A hurok-impedancia mérésének célja nem más, mint meghatározni a várható rövidrezárási áramot, és ennek birtokában kiválasztani a megfelelő védelmi eszköz(öke)t, amely(ek) a hálózaton történt meghibásodás esetén biztonságos feszültségmentesítést végez..."
https://www.villanylap.hu/lapszamok/2011/aprilis/1481-a-hurok-impedancia-merese

Ha jól értem,olyan kismegszakítót kell adni a szolgáltatónak,amely ha a készülék valamilyen módon zárlatos lesz,le tudja kapcsolni
a tápellátást,hogy ne legyen baj?

Sztrogoff

Ez elég jó megközelítés, bár rossz. :)
A szolgáltatói kismegszakító max a mérő zárlatára kell, hogy működjön. A házbéli készülékek zárlatait az elosztótáblán levő saját tulajdonú és üzemeltetésű védelmi készülékeknek kell kezelni.

Attila1

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. október 31., 17:48:24 DÉLUTÁN
Ez elég jó megközelítés, bár rossz. :)
A szolgáltatói kismegszakító max a mérő zárlatára kell, hogy működjön. A házbéli készülékek zárlatait az elosztótáblán levő saját tulajdonú és üzemeltetésű védelmi készülékeknek kell kezelni.
Én védelmi készüléknek csak a kismegszakítót és a Fí-relét gondoltam eddig.
Minden egyes háztartásban kötelező ilyen védelmi eszköz felszerelése?
Vagy olyan is van,hogy nincs semmiféle védelmi eszköz,mert a tulajdonos nem volt hajlandó bele pénzt fektetni?
Úgy érzem,elvesztettem a fonalat...

Attila1

Lehet,hogy kezdem érteni.
Tehát ezeket a védelmi készülékeket én pénzért vásárolom meg,és azt használom?

Attila1

A hurokellenállás,ahogy én értem tehát:
vegyük például a videómagnómat.
Kapja a hálózatról a 230V-ot.
És ahogy ez a 230V eljut a kismegszakítótól/villanyórától különböző vezetékeken,kábeleken keresztül,mely vezetékeknek,kábeleknek
van valamennyi ellenállása a videómagnó tápegységéig,a vezetékek,kábelek összes ellenállást nevezzük hurokellenállásnak
vagy hurokimpedanciának.

Fecó

Csak a dugaszoló aljzatig, mert a hurokellenállást a védővezetőn ketesztűl záródó hurokban mérik, a videód meg szerintem II. évé osztályú, nem is védővezetős...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Sztrogoff

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 31., 19:49:56 DÉLUTÁN
Én védelmi készüléknek csak a kismegszakítót és a Fí-relét gondoltam eddig.
Miből gondolod, hogy én másra utaltam?

Attila1

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. november 01., 07:59:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 31., 19:49:56 DÉLUTÁN
Én védelmi készüléknek csak a kismegszakítót és a Fí-relét gondoltam eddig.
Miből gondolod, hogy én másra utaltam?
Ha jól értem,akkor itt nincs is olyan,hogy hurokimpedancia,mármint kettős szigetelés esetén?