Honnan lehet tudni,hogy mennyi az egyes anyagok átütési szilárdsága?

Indította Attila1, 2020. szeptember 29., 13:18:31 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki


Sztrogoff

A mérőműszer szigetelési ellenállása befolyásolja a mérést... hogy csak egyet említsek.

Attila1

Ezt most fejtsétek ki,ha kérhetem.
Ha nagy az ellenállása,akkor nem elektromos szigetelő?

Attila1

Csak játsszunk el a gondolattal:
a másik kérdésemben említett Leukoplast helyett,ha ezeket ragasztanám bele a videómagnó belsejébe,és az rossz helyre esik,tudnának ezek áramot átvezetni?


nyaki

Egy kéziműszerben lévő max. 12V-os elemecske igen sovány mérőfeszt produkál. Szigetelésvizsgálatot ma már ettől sokkal nagyobb egyenfeszültségekkel végezzük, mert a szigetelés állapotát csak feszültség terhelés alatt lehet kimutatni. Az anyagvizsgálatokhoz használt nagyfeszültség pedig egy másik történet.
A gondolattal Te nyugodtan eljátszadozhatsz, de egyezzünk meg abban, hogy én még nem találkoztam olyan ragasztószalaggal, ami vezetné az áramot, kivéve az alukasírozott vagy a fémszálszövésű gépészeti ragasztószalagok.

Atis57

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 01., 20:48:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. október 01., 20:31:35 DÉLUTÁN
Méréssel igen, de ilyen tartományban mérni elég nagy felkészültség kell.
Én mondjuk 2000 kOhm állásban gondoltam megmérni multiméterrel.

Szia!
Ezt azért gondold át még1X ! A multiméterek nagy része 0,8V  mérőfeszültséggel mér.
Van pár tipus ami akár6V-al is .  Egy 24V-s készüléket ezzel megmérve  talán el találod .
De egy 230V.snál?
Szigetelőanyagokat meg XX kV-al szokásos mérni....

Attila1

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. október 02., 20:54:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. október 01., 20:48:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. október 01., 20:31:35 DÉLUTÁN
Méréssel igen, de ilyen tartományban mérni elég nagy felkészültség kell.
Én mondjuk 2000 kOhm állásban gondoltam megmérni multiméterrel.

Szia!
Ezt azért gondold át még1X ! A multiméterek nagy része 0,8V  mérőfeszültséggel mér.
Van pár tipus ami akár6V-al is .  Egy 24V-s készüléket ezzel megmérve  talán el találod .
De egy 230V.snál?
Szigetelőanyagokat meg XX kV-al szokásos mérni....
Értem.
Egy elektronikai műszerész ismerősöm mondta,hogy ha 500 kOhm-nál nagyobb az ellenállása például a másik kérdésben sokat emlegetett cink-oxid tartalmú Leukoplastnak,akkor az nem vezet,de úgy látom,akkor a mérési dolgokban nem volt igaza,mégha nem is tud áramot átvezetni,zárlatot okozni a Leukoplast.

tothgyula

Kádár Aba:Erősáramú zsebkönyv-ének 596.oldalán ez áll: "A villamos tulajdonságok közül leglényegesebb az átütési szilárdság, a kúszóáram-szilárdság,a veszteségi szög(tangens delta). A felületi ellenállás,a permittivitás és annak rezgésszám-függősége az erősáramú gyakorlatban nem lényeges jellemző. Az átütési szilárdság fajlagos értéke az anyagvastagsággal csökken és inhomogén felépítésű anyagok,pl. szigetelőlemezek esetében a rétegekre merőlegesen jelentősen nagyobb, mint a rétegekkel párhuzamosan. A szigetelőanyagok nagy részének átütési szilárdsága)pl. fenol-krezol,melamintartalmú és a hőre lágyuló anyagoké) a hőmérséklet emelkedésével csökken.Az átütési szilárdságot nagymértékben csökkenthetik az anyag belsejében lévő légzárványok,mechanikus szennyezések, a nedvességtartalom és a kémiai eredetű egyenlőtlenségek (pl.nem lezárult folyamatok).

Attila1

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. október 05., 19:12:22 DÉLUTÁN
Kádár Aba:Erősáramú zsebkönyv-ének 596.oldalán ez áll: "A villamos tulajdonságok közül leglényegesebb az átütési szilárdság, a kúszóáram-szilárdság,a veszteségi szög(tangens delta). A felületi ellenállás,a permittivitás és annak rezgésszám-függősége az erősáramú gyakorlatban nem lényeges jellemző. Az átütési szilárdság fajlagos értéke az anyagvastagsággal csökken és inhomogén felépítésű anyagok,pl. szigetelőlemezek esetében a rétegekre merőlegesen jelentősen nagyobb, mint a rétegekkel párhuzamosan. A szigetelőanyagok nagy részének átütési szilárdsága)pl. fenol-krezol,melamintartalmú és a hőre lágyuló anyagoké) a hőmérséklet emelkedésével csökken.Az átütési szilárdságot nagymértékben csökkenthetik az anyag belsejében lévő légzárványok,mechanikus szennyezések, a nedvességtartalom és a kémiai eredetű egyenlőtlenségek (pl.nem lezárult folyamatok).
Értem,amit küldött,csak azt nem tudom,hogy ez pontosan mire válasz?
Egyébként ezek mind új dolgok nekem,úgyhogy sokat segített!