A készülékekben felgyülemlett por szokott-e bármilyen problémát csinálni?

Indította Attila1, 2020. szeptember 27., 12:34:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Köszönöm a válaszokat!
Én úgy gondoltam,ha pl.egy képcsöves TV-t fújatnék ki óvatosan kompresszorral,vagy sürített levegővel,akkor biztos nem marad benne feszültség,ha az áramból kihúzva benyomom a ki/be kapcsoló gombját,hogy süljön ki belőle minden.
Véleményetek?


nyaki

A képcsövek anódja (árnyékmaszk), még a TV kikapcsolása után is, napokig tartja az ott felgyülemlett töltéseket. Innen nézve, nem célszerű azt babrálni, de ha mégis muszáj, akkor célszerűen egy speciális eljárással ki kell sütni azt a képcsövön elkövetett bárminemű munkafolyamat előtt.

Atis57

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. október 15., 22:23:44 DÉLUTÁN
A képcsövek anódja (árnyékmaszk), még a TV kikapcsolása után is, napokig tartja az ott felgyülemlett töltéseket. Innen nézve, nem célszerű azt babrálni, de ha mégis muszáj, akkor célszerűen egy speciális eljárással ki kell sütni azt a képcsövön elkövetett bárminemű munkafolyamat előtt.


Szia!
Pontosan a nagyfeszültségű kondenzátorok  kezelését kell követni.
Kisütés többször  ,először ellenálláson keresztül.....s minden egyes alkalommal, ha nem tartható rövidzárban.
Mivel a töltésátrendeződés  napokig is eitarthat.
Természetesen gumikesztyű (DE NEM ÁM A MOSOGATÓ KESZTYŰ!), nagyfeszültségű szerszámok. --Mert a fekete-fehér TV ben 16kV  az irányadó feszültség. és akár 100nF a kapacitás  is.

Attila1


nyaki

Szerencsére a kis kapacitás miatt, a tárolt energia ugyan csekély mértékű és halálos áramütést nem okoz, de szerencsétlen esetben apró égési nyomot hagyhat a bőrön, valamint lezsibbad a fél karod, a lábad, de még a "szemed is szikrákat hányhat". :). A TV működése közben, súlyos égési sérüléseket tud okozni, mert a színes TV-k képcsövének anódfesze kb. 25kV körüli és a soreltérítő végfokozat folyamatosan fogja biztosítani az áramot.
Az egyenáramú nagyfeszültség nem játék, de a nagyfesz úgy általában sem játék.

Attila1

Idézetet írta: nyaki Dátum 2020. október 17., 00:48:15 DÉLELŐTT
Szerencsére a kis kapacitás miatt, a tárolt energia ugyan csekély mértékű és halálos áramütést nem okoz, de szerencsétlen esetben apró égési nyomot hagyhat a bőrön, valamint lezsibbad a fél karod, a lábad, de még a "szemed is szikrákat hányhat". :). A TV működése közben, súlyos égési sérüléseket tud okozni, mert a színes TV-k képcsövének anódfesze kb. 25kV körüli és a soreltérítő végfokozat folyamatosan fogja biztosítani az áramot.
Az egyenáramú nagyfeszültség nem játék, de a nagyfesz úgy általában sem játék.
Akkor nekem régebben marha nagy mázlim volt,hogy nem rázott meg az áram,mikor kifújattam kompresszorral a 37cm-es TV-met(képcsöves)belülről!
Nagyon jó,hogy itt van ez a fórum!