Hogyan működnek a védelmek zárlat esetén?

Indította Attila1, 2020. szeptember 13., 23:19:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Sziasztok!
Érdekelne,hogy ha kettős szigetelésű a készülék,akkor milyen védelmek lépnek működésbe?
Ugyanez érdekelne,ha földeléssel ellátott készülékekről van szó.
Hozzá nem értő vagyok,de érdekelne a dolog.
Ha jól tudom,nagy lesz az áramfelvétel,ami lecsapja a biztosítékot kettős szigetelésű készülék esetében.
Előre is köszönöm a válaszokat!

S/K


Sztrogoff

Milyen zárlat? Ha a kettős szigetelés meg lett említve, akkor erős a gyanú, hogy testzárlat. Akkor meg semmilyen védelem nem működik, és ez is az kivitel célja.

Attila1

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2020. szeptember 14., 08:31:51 DÉLELŐTT
Milyen zárlat? Ha a kettős szigetelés meg lett említve, akkor erős a gyanú, hogy testzárlat. Akkor meg semmilyen védelem nem működik, és ez is az kivitel célja.
Például videomagnó,set top box valamely része zárlatos lesz belül.

Sztrogoff

A kettős szigetelésűnél az a fémrész, ami testzárlatos lehet, az egy további szigeteléssel van elválasztva a megérinthető háztól.

Attila1

Tehát ha jól értem,akkor lecsapja az áramot,engem meg nem rázhat meg az áram,mert a külső burkolatban nincs áram.

riksa

Kedves Attila1 rosszul értelmezed, testzárlat esetén zárlatvédelem nincs, mint ahogy erre már Sztrogoff kolléga utalt.
A kettős vagy megerősített szigetelésű (kettős négyzettel jelölt) készülékéknél a védelem ahogy a nevében is benne van, a kettős vagy megerősített szigetelés.
Tehát  a hibafeszültség kijutásának megakadályozása a külső fémtestre, ezeknek a szigeteléseknek a feladata, ezért kell ezen készülékek állapotát  szemrevételezéssel illetve szigetelésméréssel ellenőrizni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről


tothgyula

Attila1.!
A "Villanyszerelők Lapjának" legújabb, szeptemberi száma több oldalon keresztül foglalkozik a témával.

Attila1

Köszönöm szépen a segítséget!
Akkor már csak azt nem értem,hogy mi történik,ha menetközben egy alkatrész meghibásodása miatt zárlat következik be a készülékben?
Értem,hogy engem nem ráz meg az áram,ha jó a kettős szigetelés,de gondolom,a kismegszakító csak lekapcsol a villanyóra szekrényben?
Bocsánat,ha agyon értetlenkednék.
Még egy kérdés:
a földeléses védelem a jobb,vagy a kettős szigeteléses?
Biztonságtechnikai szempontból.

nyaki

Ha a készüléken belül zárlat történik, akkor nyilvánvalóan a kismegszakító ki fog oldani, feltéve, hogy a hurokimpedancia ezt lehetővé teszi.
A kettősszigetelés minden szempontból jobb és kezelhetőbb.