Milyen fázisceruzát érdemes venni?

Indította Attila1, 2020. szeptember 10., 12:50:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Mindenki hozzászólását és segítségét nagyon szépen köszönöm!

S/K




Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. szeptember 13., 21:59:07 DÉLUTÁN
Szia!
Köszönöm a válaszod!
Kezdőként állok a dolog előtt.
Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. szeptember 12., 20:58:31 DÉLUTÁN

Szia!
Amig volt  "tanulo oktatás " a munkahelyeken  nagyjából 2hónapig kinoztuk a tanulókat  ezzel;

mit mutat a fázisceruza , s ugyanott mit mutat a próbalámpa , ezután mérje meg  voltmérővel .
S a kérdés , -megfogható-e a vezeték ?
Elég sok összetevője van, de be kell gyakoroltatni ,s akkor talán 90%ban nem fog mellé !

Akkor most ez hogy is van?

Attila1


Sztrogoff

Idézetet írta: Safety Dátum 2020. szeptember 11., 14:25:53 DÉLUTÁN
az alkalmazási helye is nagyon behatárolt
Azért bocs, ez nem egészen jól van így mondva. Az MSZ 1585 idézet az csak a feszültségmentesítésről szól, abban korlátozza a használatát. Bárhol és bármikor lehet fázis keresésére használni. A kétpólusúak nagy részében is megvan ez a funkció.

Idézetet írta: Safety Dátum 2020. szeptember 11., 14:25:53 DÉLUTÁN
Hozzá nem értők számtalan téves következtetésre jutnak a használata során
Egyetértek, ezt írtam én is. Elmélet és gyakorlat kell minden mérőeszköz megbízható használatához.

Idézetet írta: Safety Dátum 2020. szeptember 11., 14:25:53 DÉLUTÁN
ezért inkább kerülni kell.
Ezzel meg nem. Inkább tanulja meg a tárgykört.




Sztrogoff


980POWER

Ezzel a drágábbikkal az a tapasztatom, hogy a kosaras kocsi kosarában állva a lábamnál elhelyezett táskában is képes csipogni úgy, hogy nem is érek hozzá, csak a kezemben volt egy fém halogén lámpa fojtótekercse, illetve a négyszázas alatt elkocsikázva is csipog.
A fázisceruza nem műszer és nem is csavarhúzó!!! Csavarhúzókészletek mellé adják, akkor van, de csak úgy nem veszek, a csipogó jó arra, hogy a vezeték szigetelésén keresztül is képes a feszültség, de szerintem inkább a mágnesestér érzékelésére. Tudni kell használni mert amúgy ezek csak saccolók. Kell egy rendes műszer mindenképp.

Sztrogoff

Akartam mondani, hogy ilyent kell venni, mert 300 vagy mennyi forintokért verhetetlen az ára
https://www.wmvill.hu/termek/feszultseg-ellenorzo-fv01/
...de meglepve látom, hogy kétezer.
A parázsfénylámpás fázisceruzával szemben az az előnye, hogy a kijelző a napsütésben is látszik. Valamint érzékenyebb, kétszer-háromszor voltam olyan helyzetben, hogy a vízcsap rázásra panaszkodós helyen semmilyen más eszközzel nem tudtam igazolni a jelenséget, de ez mutatott (azért kellett, hogy valami mutassa, hogy a lehetséges okok kiküszöbölésének végigpróbálásakor lássam, megszűnik-e).
Ja, most jövök rá, megint az árral szemben megyek, mindenki az érzékenységet kárhoztatja, én meg azt csípem benne. :D
Ennek is van (közvetlen réz) érintés nélküli funkciója, azt nem használom. Érintés nélküliből is van ezerféle, tán ez a legdrágább:
http://www.xn--mszerhz-mwa40k.hu/feszultsegteszterekesegyebmuszerek/aramteszter/extechdva30