Honnan lehet tudni,hogy egy háznak van-e földelése,és ha van,akkor jó-e?

Indította Attila1, 2020. szeptember 01., 07:54:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Attila1


S/K

Panelnak mindig van és a legjobb értékek.
Vagy a helyiségekre gondolsz? Mert a kérdés a házra szól.

Attila1

Már úgy értem,hogy a dugaljnak van-e megfelelő védőföldelése.
Panelban lakók panaszkodnak,hogy a számítógép háza ráz.

S/K

Több panelban csak a fürdőkben és a konyhában lévő dugaljaknak alakítottak ki földelést.
Elképzelhető hogy a szobákban nincs földelt dugalj, de ezt egy villanyszerelővel szükséges kialakíttatni.

Attila1

Értem.
És honnan lehet tudni,hogy van-e benne földelés kialakítva?
És hogy jó-e?

Fecó

Háááát elkéred a lakótól a létesítéskori felülvizsgálat jegyzőkönyvét, és utána a rendszeres szerelői ellenőrzések dokumentációját, amit a KLÉSZ alapján rendben megcsináltatott minden 6. évben. Ha ezek nincsenek meg, akkor gyakorlatilag ha teljesen biztos akarsz lenni, szétszeded az összes dugaljat, belenézel, elosztót is, védővezető folytonosság vizsgálat, majd nyomozol hogy hol van szétválasztva a PEN, esetleg bekukkanthatsz a mérő alá, és eljutsz egész a főelosztóig. Ne maradjon ki a hurokellenállás műszeres mérése sem...

Attila1

Idézetet írta: Fecó Dátum 2020. szeptember 01., 19:56:36 DÉLUTÁN
Háááát elkéred a lakótól a létesítéskori felülvizsgálat jegyzőkönyvét, és utána a rendszeres szerelői ellenőrzések dokumentációját, amit a KLÉSZ alapján rendben megcsináltatott minden 6. évben. Ha ezek nincsenek meg, akkor gyakorlatilag ha teljesen biztos akarsz lenni, szétszeded az összes dugaljat, belenézel, elosztót is, védővezető folytonosság vizsgálat, majd nyomozol hogy hol van szétválasztva a PEN, esetleg bekukkanthatsz a mérő alá, és eljutsz egész a főelosztóig. Ne maradjon ki a hurokellenállás műszeres mérése sem...

Ez nagyon jó! :D :D :D

https://logout.hu/bejegyzes/dospalek/vedofoldeles_megletenek_es_a_bejovo_ac_feszultsegn.html

Valami ilyenre gondoltam,ha ez jó megoldás.

Fecó

"Szabvány szerint a bal oldali érintkezőn kell lenni a fázisnak"

Fázisceruza, multiméter?

Hagyjuk ezt inkább...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Attila1

Idézetet írta: Fecó Dátum 2020. szeptember 01., 20:50:45 DÉLUTÁN
"Szabvány szerint a bal oldali érintkezőn kell lenni a fázisnak"

Fázisceruza, multiméter?

Hagyjuk ezt inkább...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről
Értem,hogy házilag nem lehet ellenőrizni semmit sem.
De miből gyaníthatom,hogy valami baj van a földeléssel,és villanyszerelőt kell hívni?

Fecó


https://banggood.app.link/zaFe1H4Uq9

Rendelj egy ilyet kínából, de a legjobb lenne, ha mindenkiben tudatosulna, pláne ha készen vett valami lakást, ami lehet sose látott tisztességes szakembert, legalább egyszer nézesse át szerelővel, felülvizsgálóval, és ne várja a tüneteket. Több tízmillió forintot elköltünk, és a családunk életére már nem jut pár tízezer forint sem sajnos...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről