Leégett Firelé

Indította putonyourboots, 2020. április 25., 00:48:14 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

putonyourboots

Sziasztok!
Esetleg lenne ötlete valakinek arra, hogy mitől éghet ki egy Firelé? Este elment minden áram, Firelé visszakapcsoláskor égett az elektromos tűzhely belseje! 😳 azt lekötöttük, de továbbra sem lehetett vissza kapcsolni. A mikrót és sütőt is kiiktattuk ( de ezek más áramkörön voltak) ez után lehetett csak vissza kapcsolni a rendszert. Az a kérdésem hogy mitől éghetett azénné a relé? Az lehetett hibás vagy okozhat ilyet egy berendezés?

bankoz

Szia!

Elnézést, de nem igazán értem a hibát. Most a fi relé égett le vagy a sütő? Mit kapcsoltatok vissza ha a fi relé leégétt? Le tudnád írni picit bővebben?

Egyébként ilyen leégésnél s több, más áramkörön lévő eszköznél is megjelenő mágikus hibáknál nulla szakadásra tippelnék, s villanyszerelő hívását javasolnám sürgősen áramtalanítás után. Három fázis van bekötve?

putonyourboots

Szia, köszi a választ, igen 3 fázis van, szerencsére elő tudtam rángatni egy villanyszerelőt. Szétégett, elolvadt a fi relé, utána meg a főzőlap. Valamint tönkrement a kávéfőző és egy lámpa is. Kicserélték a fi relét és most minden rendben. Szóval valószínűleg az volt a hibás.

Petyus

Arra tudok tippelni, hogy a fi-relé egyik nullavezető-csatlakozójában laza volt a kontaktus, ezért ott túlmelegedett, megégett, majd miután megszűnt a vezetés, megjelent a fogyasztókon a 400V, ami megviselte őket.

faxelektro

Az EATON/MÖLLER PF-26/4/003-DE  RCCB vagy RCBO?

S/K


faxelektro

Bocs a kérdés de miböl lehet tudni melyik RCCB és melyik az RCBO-a műszaki leirásban nem irja például a SHNEIDER   nél a cod szerint lehet tudni?
                                                Köszi

S/K

 A kérdést bemásoltam a gugliba és az első képet megnéztem. Innen tudom, de már írtam hogy ha a névleges terhelés előtt nem szerepel karakterisztikára utaló jelölés akkor nem RCCB.

https://villamossagbolt.hu/webshop/kategoria-lista/installacios-termekek/eaton-moeller-pf7-25-4-003-de-aram-vedokapcsolo-10ka-4pol-263584

Schneider ÁVK-n meg fel van tüntetve.

https://s12emagst.akamaized.net/products/30054/30053533/images/res_c78439443cb77b7e606cc38d970cff21_450x450_hqam.jpg

tothgyula

AZ RCCB -túláramvédelem nélküli
Az RCBO-Túláramvédelemmel kombinált. MSZ EN 61009.
Az SRCD-fali csatlakozó aljzatba épített
A PRCD- hordozható ÁVK
RCM-hibaáram monitor
MRCD-moduláris ÁVK (külön hozzászerelt megszakítót tud működtetni). és még egy
AFDD-ívhiba érzékelő (folyamatosan méri a feszültséggel ,árammal,valamint a köztük lévő szünetekkel kapcsolatos NF zajok intenzitását és időtartamát.(Beépített mikrokontroller).

KábElemér

Én ami leégett ÁVK-val találkoztam, az amiatt volt, hogy a vezetékek érvéghüvely nélkül lettek bekötve, és kilazultak. Illetve olyat láttam, hogy a jelentős terhelést nem bírta. Építkezésen létesített ideiglenes elosztóba több elektromos fűtőtestet dugtak a festők, hogy száradjon a glettelés. C32-es kismegszakító volt a 40A-es ÁVK után, ami ugye 36A körül átenged simán, illetve rövid ideig az ÁVK névleges áramát meghaladó áramok is folyhattak. Egyszerűen leolvadt a sarka.