panellakásban a szomszéd lopja az áramot.

Indította Atis57, 2020. február 27., 18:10:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Sziasztok!
 
Miskolc Avas-Dél  lakótelep ; a "kedves szomszédok " rácsatlakoznak a konektorra , s ahogy a csövön kifér --lopják az áramot..

Már jártam itt , a lakás külső falain levágtam a konektorokat, erre a nyugdijas nénit megverték--leesett a lépcsőn ?
Most a lépcsőházi csatornával próbálkoznak.
Sajnos csak 1fázis van !
Előzőleg olyan helyen voltam ahol 3f volt , s ezeket a konnektorokat az elosztónál átkapcsolhatóan 400V ra kötöttem. -Meg is szünt a lopás.
Szerintetek mit lehet tenni? A rendőrök , Városőrök nem játszanak , mert a végén a néni lopna tőlük?
Az  ÉMÁSZT meg onnan érdekli ha nincs kifizetve...

Fecó


nyaki

Elköltözni, meghunyászkodni a saját országomban? Meg mit nem!  :o  Költözzenek el ők! Fordítva ülünk a lovon!? Különben is, csak vendégek lehetnének ebben a HUN-N-IA, nem csak úgy véletlen nevű területen. Ha elmegyek kül-földre élni vagy lakni, mily érdekes, akkor én vagyok a vendég és alkalmazkodok a házigazdához, máskülönben fel is út, le is út. Neeem?
Ha minden igyekezetünk ellenére a vendég odaszarik a küszöbre, akkor legyen már a házigazdának annyi vér a pucájában, hogy kiebrudalja a hívatlan és tiszteletlen vendége(ke)t! Ha más nemzet ezt megtudja oldani, akkor velünk mi lehet a probléma?   ???

Fecó

Sajnos törvényes úton nem tudsz tenni semmit, és úgy érzem a hatóságok sem tudnak/akarnak. Ehhez mérten a megoldások tárháza csak az illegális és erőszakos irányba mutatnak, mely lehet hogy a józan paraszti ész és igazságérzet pártol ugyan, de te is tudod, a törvény nem enged meg bizonyos dolgokat. És a szélmalomharcba belefárad az ember egy idő után. Maximum bevasalni az egész felszállót...

nyaki

Igen. Többek között innen is látszik, sőt ordít, hogy a "nagygazda" jelenleg is sem nem nemzeti, sem nem magyar. :-\
...és akkor mit adjunk még fel, hogy EU-konformok legyünk?

tothgyula

Már a 10 PARANCSOLATBAN is benne van, elég régen, hogy ne lopj! Igenis a hatóságoknak fel kell lépni,mert rendnek kell lenni! Nem beszélve a BIZTONSÁGTECHNIKÁRÓL!

Atis57

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. március 02., 08:13:01 DÉLELŐTT
Már a 10 PARANCSOLATBAN is benne van, elég régen, hogy ne lopj! Igenis a hatóságoknak fel kell lépni,mert rendnek kell lenni! Nem beszélve a BIZTONSÁGTECHNIKÁRÓL!

Sajna ez oly macerás --s szinte lehetetlen .
A Biróságon olyen ügyet fel sem vesznek ! Persze ha egy ilyen jelenti be , ügyvéddel megtámogatva !


Én egyszerű műszaki dologra gondoltam  400-500V.t Ac.t trafóval  előállitani --s ha akarja lopja?
Sajnos ezen a villanyradiátor  kifog., s megfüstölteti .

Lássa be magától a hülye szomszéd, nem éri meg neki?

tothgyula

Az elképzelt gondolatot vesd el, a BTK szerint büntetendő! Viszont 2017.01.01-től a "Műszaki biztonsági hatóság piacfelügyeleti tevékenységét a Budapest Főváros Kormányhivatala (BFKH) látja el.
Ha a műszaki biztonsági hatóság eljárása során a megfelelő biztonsággal és megbízhatósággal kapcsolatos  előírások teljesülésében hibát, hiányosságot állapít meg, és a létesítmény, berendezés az egészség, az anyagi javak, vagy a környezet sérülésének, károsodásának forrásává válhat, vagy a működése ezek sérülését okozó helyzetet teremthet, jogosult a hiba kijavítását, a hiányosság megszüntetését határidő megállapítása mellettt elrendelni." "A LÉTESÍTMÉNYNEK ,BERENDEZÉSNEK-KÖZVETLEN VESZÉLYHELYZETET ELŐIDÉZŐ HIBÁJA ESETÉN- A HASZNÁLATÁT AZONNALI HATÁLLYAL VÉGLEGESEN MEGTILTANI."

Fecó

Ha jól ügyeskednek, még az egész házat kikapcsolják :) Akkor meg a lakók, a reklamálós nénit fogják utálni:) A rendőrség tehetetlen, mert természetesen senki nem tudja bizonyítani, hogy ezt ki tette, tanúskodni senki nem akar/mer. Rengeteg illegális beköltözésnél megindítják az eljárást (az is komoly idő, ameddig kiderítik ki ellen kell) és mire ítélet születik, már lakást cserélnek másokkal, és nem is az van benne aki ellen a kilakoltatási végzés szól. Új eljárás, ismét hónapok, a többiek meg szívnak. Itt nem tudsz mit csinálni, maximum amikor elmennek otthonról, behegeszted az ajtót a lakáson acéllemezzel. Aztán menjen ő is panasszal a rendőrségre. De ez nem jogi megoldás már megint...

Novill

Mi van, akkor ha a lopós  némber lopós kaliberű erősebb agresszívabb  emberrel találkozik a házban  :D ?  Ezért van az, hogy nagy történelmi távlatban a civilizáltabb népek a vesztesek lettek.
Hunyászkodni azt jól tudunk.
A minap kértek fel egy erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatára egy kis kft..-nél, a bejövő méretlen kismegszakítója C 16 A volt. Mondom a tulajnak, hogy nincs kötelezően előírva csak 32 A felett. A hatóság határozatában valóban előírták neki. A tulaj válasza nem húzok vele újat, inkább megcsináltatom. Mondom neki viszont az érintésvédelmi vizsgálat elő van írva. Válasz azt most nem csináltatom meg. Pár héttel utána találkoztam a hatóság emberével és rá kérdeztem. Kiderült, hogy a jogszabály e részét nem ismerte, és megköszönte, hogy felhívtam rá a figyelmét.