Napelemes sziget üzem Védővezetője?.

Indította Atis57, 2020. január 04., 19:14:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Sziasztok !
Találkoztam egy ilyennel ,
--- a 12VDC ből inverterrel 230V-t csinálnak.
Az erre kötött hűtő , mikró ,De a kazán szivattyúja is ! honnan kap védővezetőt ?Mi kapcsoljon le?
Mert készitettem védőföldet ,+ bekötöttem a dugaljakba .
De az inverter kimenete földfüggetlen, Az ÁVK ( A tipus )  meg kedve szerint kapcsolgat .
Ha a 230V kimenet egyik ágát lekötöm a védővezetőhöz ---megbénul ! Játszottam  ellenállással is ," középkivezetéssel  is "

Nem találtam jó-biztos megoldást. !
Az inverter lassú bekapcsolással indul, túlterhelés esetén meg "legerjed" .tehát  rossz berendezéssel nem üzemelne sokáig.

Szerintetek mi a teendő?

Fecó

Hiba esetén "letöri" a feszültséget, tehát nem igényel külön érintésvédelmi megoldást szerintem...

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Simon Endre

A kis "szigeteden" remélem van akkumulátor. Az érintésvédelmed mint az elválasztó transzformátoros csoportos táplálásnál abból áll, hogy a rendszerben lévő védővezetős fogyasztók egy fantom PE-re vannak csatlakoztatva, enélkül a rendszer több tagjának egyidejű testzárlata életveszélyt is okozhatna. Ezt a "PE"-t javaslom leföldelni hogy a kiterjed vezetékhálózat nagy földkapacitása miatt a "levegőben lógó PE" ne lehessen feszültség alatti nyitott hurok másik sarka.

Fecó

De hiszen a kép alapján ez egy villamos gyártmány, gondolom megfelelő jelölésekkel, stb. Nem biztos hogy át kéne alakítani. Ez eleve akkumulátorra csatlakozik, nem?

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Simon Endre

Az "átalakítás" netán az lenne, hogy valamennyi fogyasztó (+1 földelés) egy védővezetős elosztóra csatlakozik? Az agregátorokban és inverterekben a csatlakozó aljzat (ok)   "PE" érintkezői és a fémtest gyárilag van összekötve.

Fecó

Ezen az inverteren gyárilag van egy védővezetős aljzat, jól látom a képet, elég kicsi....

Atis57

Idézetet írta: Fecó Dátum 2020. január 06., 16:21:27 DÉLUTÁN
Ezen az inverteren gyárilag van egy védővezetős aljzat, jól látom a képet, elég kicsi....

Szia!
Igen --a védővezető a fémházhoz csatlakozik.Ez a hűtőborda ,sehová nincs kötve,lebeg.

faxelektro

Egy tanyai háznál felszereltek napkollektort mivel nincs villanyhálózat a közelben és a szerelők azt mondták a tulajdonosnak szereltessen egy kb 30-50w fogyasztót éjszakára az akkumulátorok túl töltődése végett. Felszereltem egy led reflektort alkonykapcsolóval és minden működött most szolt nekem,hogy a hét végén ott aludt és egész éjszaka kapcsol fel -le, nem tudom mi lehet a gond a lakásba most a hétvégén megyünk be szerelni a villanyt led világítótestek lesznek 9 darab 21w és egy hűtőszekrény meg egy 150w keringető pumpa a fás központinak. Van még egy szivattyú a kútban 1250w ami most is néha működtették mikor kint voltak.Az inverter adatairól

felteszek egy képet. Mi okozhatja led villogását és a többi mit fel szerelek jól fog működni még nem szereltem napkollektoros rendszerbe.

nyaki

A LED kapacitív terhelésnek minősül. Lehet azzal van baja az inverternek, bár nem kéne hogy legyen. Próbáld ki egy izzóssal. Ha azzal is nyűglődik, akkor az inverter gatya vagy valami elkötés, esetleg rossz csatlakoztatás van.

Petyus

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2020. április 21., 20:44:41 DÉLUTÁN
... egész éjszaka kapcsol fel -le, nem tudom mi lehet a gond ...
Az nem lehet, hogy az alkonykapcsolót megvilágítja a lámpa?