EPH rendszerek, kialakítások

Indította zsozsó, 2010. december 26., 10:35:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

zsola

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. augusztus 05., 16:06:00 DÉLUTÁN
" védőföldeléshez szonda leszúrva a gázóra közelébe."
Ez gyanús nagyon, mert a háznak egységes védőföldelésének kell lennie.
Javaslom, hogy a leválasztott állapotban a bejövő földelési ellenállást kell lemérni. Ez nagyon sok esetben már nem megfelelő.
Az eph kialakításnak az összes épületgépészeti és négykiterjedésű fémszerkezetének bevonásával a házi elosztó PE pontjára kell bekötni. A védővezető folytonosságát és keresztmetszetét ellenőrizni kell. Ha ezek mind megfelelőek, akkor lehet nullázni. Az eph bekötéseket műszerrel kell leellenőrizni.
Ugy ertem a foldeloszonda le van utve a gazora kozelebe,onnan megy be a villanyoraszekrenybe a foldeles. De kint ra van kotve szinten a szonda csatlakozojara a gazcso bejovo elmeno resze. Jegyzokonyv szerint megfelelo a kiepites.

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9305-el


Novill

Mennyi a földelés földelési ellenállás értéke?

zsola

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. augusztus 05., 16:21:17 DÉLUTÁN
Mennyi a földelés földelési ellenállás értéke?
Ezt fejbol nem tudom. Hetvegen jon a szerelo.megnezi.mas gond miatt lehet a leirt problemam?

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9305-el


zsola

No. Annyi történt,hogy hívtam egy villanyszerelőt. Eonos. EPH rendszer jó. Kapcsolószekrényben kötések jók.
Attól függetlenül az épített zuhanykabinom lefolyója saválló fémlapra lépve a csap továbbra is csíp sebes kézfelületen.
Az eph jegyzőkönyvem nem találtam meg.de november december magasságába mérték,és kaptam a jegyzőkönyvet.Máskülönben nem adták volna.

Egyéb ötlet,hogy miért van a jelenség? vízcső,lefolyó cső műanyag természetesen.
Füldelési ellenállás értéket nem tudok.

JUVILL


Van-e a műanyag hálózatban (szennyvíz) fém közdarab, és ez be van-e kötve az EPH-ba?

zsola

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2014. augusztus 28., 07:53:53 DÉLELŐTT

Van-e a műanyag hálózatban (szennyvíz) fém közdarab, és ez be van-e kötve az EPH-ba?
Nincs. a bejovo viz is muanyag,a bojler elott fem.a falban kb egy meter hosszan.de hoszigetelt rezcso.

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9305-el


JUVILL



Zsola!

A szennyvízhálózatra kérdeztem. Ide be kellene építeni egy fém közdarabot, és bekötni az EPH-ba. A leülepedett szenny vezetőképes.
Az, hogy a cső, itt konkrétan a rézcső hőszigetelt, annak az érintésvédelemhez nem sok köze van.

zsola

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2014. augusztus 28., 08:27:29 DÉLELŐTT


Zsola!

A szennyvízhálózatra kérdeztem. Ide be kellene építeni egy fém közdarabot, és bekötni az EPH-ba. A leülepedett szenny vezetőképes.
Az, hogy a cső, itt konkrétan a rézcső hőszigetelt, annak az érintésvédelemhez nem sok köze van.
Koszi.valaszoltam,h sajna nincs fem benne. A pincebol jon a csovezes a szennyviznel.gondolom ott is eleg egyik majdnem vizszintbe levo csobe betoldani,nem kell szetkunvenialni az uj jarolapozast. Bar a viz es a szennyviz csovezese is uj teljesen.gondolom nincs lerakodas.

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9305-el


gombocda

Tanácsokat szeretnék kapni egy régi kertes ház földeléséhez és nullázásához.
A földelés a vízvezetékre van kötve. Próbáltam szondával új földelést csinálni 2,5 m vasrúddal, de hiába locsoltam a földelésellenállása mérve kisebb volt, mint a vízvezetéké.  A vízvezetéké 2 ohm volt mérve. A vasrúdé 300 ohm. Homokos omlékony talaj a nedvességet hamar elvezeti,  a talajvíz nagyon mélyen van.
Hogyan tudnék jó földelést csinálni és a villanyoszlopról a nullát hozzákötni, hogy az egyesített föld-nulla hálózatot létrehozzam.
Úgy hallottam, hogy a villanyoszlopokról az egyesített nulla és fóld jön és az oszlopok is földelve vannak.
Ha megszakad a nulla vezeték, akkor rossz földelésnél a fázis rámehet saját ellenállásuk arányában a földelt készülékek házára.
Köszönettel: gombocda
 

Novill

Nem tudom milyen műszerrel mértél? Volt már példa rá, hogy egy mérnök kolléga multiméterrel mért. Amivel nem lehet hitelesen mérni földelési ellenállást. Valamilyen érintésvédelmi célműszert kell használni. Az önmagában a vízvezetékcsőre kötés földelésként nem elfogadott. Mindenképpen kell a becsatlakozásnál egy jó földelést készíteni. Lehet több szondát párhuzamosan ( több szonda) bekötni, fúrt kút fémcsöve is felhasználható, épület vasbeton alapföldelés, kerítés alap, szalag , háló földelők is használható. Az első fogyasztói elosztó táblához megy be a bejövő földelő, ide fut be az EPH gerinc vezető is. Ha az MSZ HD 60364-4-41:2007 szabványban meghatározott feltételek teljesülnek akkor lehet nullázni. Kiegészítő védelemnek egy 30mA érzékenységű fi relé szerelendő be. Továbbá folytonos védővezető kiépítése mindenhova indokolt.