Bakony színek

Indította mormogipapa, 2018. október 07., 17:12:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mormogipapa

Szép napot mindenkinek.
Árat kellene mondanom régi elosztó cseréjére de nem tudom hogy a Bakony kismegszakítók színei melyik mai kismegszakítók értékeinek felelnek meg. Köszönöm

S/K

Üdvözlet!
A képen látható kismegszakítókon látszanak az adatok. Szürke 16A, piros 10A. (zöld 6A, piros 10A, szürke 16A, kék 20A, sárga 25A)
Régebben mint a képen látható a billentyű is színezve volt. Van olyan BS aminek fekete a billentyűje csak a matrica színe változó.
A képen alumínium vezetékek vannak, keresztmetszet függvényében szükséges választani a kismegszakítókat. Karakterisztika és zárlati megszakítóképesség szerint is.
...és a munka befejező művelete a szerelői ellenőrzés, ÉV mérés, elosztó darabvizsgálata.


Sztrogoff

Bocs, ezt kiigazítanám. Először minden BS billentyű fekete volt (a címkeátragasztás áldott időszaka :D ), utána lett az L jelleggörbéjűek billentyűje a megfelelő színű. Az U maradt fekete.

mormogipapa

Köszönöm. Mit javasolsz mire cseréljem mondjuk egy jobb minőségű B10 és B16 ?

S/K

Azért ennél egy kicsit összetettebb a csere. Látszatra és fizikailag lehet hogy nem nehéz kicserélni de egyéb tulajdonságokat/körülményeket is figyelembe kell venni. (lásd lentebb írtak)

mormogipapa

A 3 pólusú 16 amperes villanytűzhely, a 4 db 10 amperes világítás és dugaljak. A 16 amperes nem tudom mit csinál

S/K

Lehet konyha vagy fürdő dugalj.

Sztrogoff

Egyszer már összehasonlítottam a modern gyártmányok jelleggörbéivel ezt az adatlapot, mert valaki panaszkodott, hogy mérőalattit cseréltek, és az új néha leugrott. Emlékeim szerint a BS nagyobb "lazaságot" engedett meg.

Zoli86

Bocsánat hogy bele vaú, de:
- én lehet másik sort ismerek, mert úgy tudom a piros 15A, a szürke 10A
- ne haragudj, de ez a kép nem biztosítótábla cseréért, hanem teljes felújításért kiállt
- látom van alu, réz, nettó "vegyesvágott"

Mielőtt cserélnéd, szerintem derítsd ki valahogyan melyik betáp körön mi van, máskülönben nehéz jó döntést hozni, ugyanis ezek a régi "L" karakterisztikák valahol a B és a C között voltak hajdanán (bár személy szerint írtanám ezeket a BS megszakítókat  ;D ). Amúgy az U készülék védő, az L vezetékvédő.
Hallottam egy "ököl-szabályról" U=C, L=B és az értékek maradnak, tehát ahol 16 volt oda 16, ahol 10 oda 10, viszont a jelenlegi szabvány nem engedi hogy 1,5-es vezetékre 16-ot tegyél, max 13-at, de ahogyan elnézem a képet, ez már dőlt-borult korábban is.  :'(

S/K

Fokozatszámokkal kevered.
piros 10A   fokozatszám 15

lásd:
Írta: Sztrogoff
« Dátum: 2018. Október 08., 08:03:53 am »