A vezérelt áram bitosítéka a vezérlési időtartam végén leold.

Indította Atari1942, 2018. szeptember 15., 21:57:08 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atari1942

A vezérelt árammal egy bojler fűtök. A vezérelt időtartam végén, pl. hajnal 3óra 30 perckor, nem csak a vezérelt feszültség szűnik meg, hanem az automata is lekapcsol. Próba képen a bojlert a nem vezérelt feszültségre kapcsoltam. A bojler hőfok beállító gombjával a bojler fűtését be, ill. kikapcsoltam. A nem vezérelt feszültséghez tartozó 16A-es automata viszont nem kapcsolt le. Mi okozhatja, a vezérelt automata bizti lekapcsolását? Találkoztatok már ilyen problémával?

Simon Endre

A "vezérelt" kismegszakítója bíztos hogy nem egymodulos ÁVK (firelé?) Bérelt ingatlanok esetén a bérbeadó és lakásszövetkezeteknél a felújítás, bővítés, szabványosítás esetén már így szerelik a vőlgyidős fogyasztókat. Amennyiben ez fennáll akkor előállhat a felfűtés folyamán kialakult nulla mellékáramút illetve ennek differenciális hibaárama az egysarkú kikapcsolás miatt leold. A víz NTK jellegű és a melegvíznek kiseb a viszkozitása emiatt jobban szivároghat.

Atari1942

Kösz a magyarázatot! Pusztán anyagi okok miatt, az érdekelne, hogy a probléma megszüntetése, -mármint a leoldásé- a lakástulajdonosra, vagy az ELMÜ-re tartozik?