A leggyakoribb "háztűz" okozó vill berendezések Toplistája (Angliában)

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2018. március 10., 09:56:54 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Sokszor eléggé jól ki tudják deríteni a tűzesetekkel foglalkozó szakértők, hogy mi volt a tűzkeletkezésének oka.
Visszatérve a kérdésemhez szerintettek milyen gyakoriak a villamos meghibásodásokból keletkező tűzesetek?
Vagy a villamos szakembereknek a veszőparipája, hogy tűzveszélyes lehet a különböző megoldások, de valójában ezek csak egyfajta ijeszgetések részünkről?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Simon Endre

Emlékezetes elektromos tűzeseteim.
Túlterhelt, érintkezéshibás dugaljzat meggyújtja a tapétát és fabyt falat. Hőlégfúvótól mereped és tüzet okoz az üveges kromofág. Forrasztópáka téves csatlakoztatása miatt felgyulladt és átégett a munkaasztal. Elektronikus mérleg tápegysége tulhevül és felgyújtja a rajta felejtett pulóvert. (Fa  asztal alsó polcán.) Mikróban belobban a melegített oldószeres festék. Villanytűzhelyen felgyullad a túlhevült sütőolaj. Túlméretes izzó meggyújtja a lámpaernyőt a függönyt és a karnist. Tükrös hősugárzótól meggyullad a lambéria. Ugyancsak törős hősugárzótól mggyullad a festett ajtókeret. Fa kapuoszlopon CO-val "megigazítják" a sarokvasalatot. Fakocka-kátrányos csarnok padozaton laposvasat hegesztenek. Szénkefés motorból üzemközbe a csiszolat port (falisztet) WD-40-el "kimosatják". Híddaru villamos szekrényébe menetközben(!) kontaktsprait fújnak. Hidrogén csövezetéket szerelnek elektrolízis üzemben üzemmenet alatt. Höléghegesztőt préslevegő híján palackos oxigénről üzemeltetnek. Sziraforgácsolót gázolaj helyett kerozinnal töltik fel. Fa laborasztalon kvarctégelyben káliumkloridot (olvadékot) grafit helyett fém elródákkal melegítenek. Kantálhuzalos  (barkács) csillagszóró gyújtó másodszorra a fenyőfát gyújtotta meg. Három napig (túl)töltött targonca kkumulátor felett tűzvihar kelettkezett. Vas hajófedélzeten az esőben kinnfelejtett térdelőpárnát felrobbantotta a rajta hagyott hegesztőfogó. Zsíralkoholszulfonát por villamos elosztóból egy kapcsoló szikrájától belobbant és a tüzet "bevitte" a raktárajtó alatt az etilalkoholos hordóhoz. Búrahiányos higanygőzlámpától berobbant több tíz négyzetméter nitrogénkloriddal szennyeződőtt ablaküveg.
Kollégák erre lehet rágyűjteni.

Gyurmaúr(fi-relé)

aaazz igeeen, papo fotója toplistás lett nálam! Ki az elkövető, ha szabad érdeklődnöm?? Egész extrém és egyben vérlázító, hogy egyes "szakik" mi mindent nem mernek elkövetni, én meg rettegek, hogy ahogy kiviteleztem a cirkó, vagy épp a bojlertestű betápját (L.fotó), nos az úgy okés-e??
Ezek után aszondom, hogy naná!! 

papo

Ismeretlen elkövető >:(. Egy kisebb javitás után mentem kezet mosni a fürdőben ott fotóztam.

tothgyula

Papo!
Elnézésed kérem, hogy pontatlanul értelmeztem a leírásod.
A külön ÁVK-t indokoltnak tartom a gázkazánokhoz és úgy is értelmezem.Lehet már kapni süllyesztett dugaljba épített ÁVK-t.Igaz 17 ezer az ára.
TothGyula.

papo