Villamosság Évszázada 1900 (Villamossági múzeum)

Indította nova, 2018. február 26., 15:48:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Érdekel téged a villanyszerelés múltja? Beszélgetnél ilyen témákról?

Igen
11 (91.7%)
Nem
1 (8.3%)

Összes szavazó: 12

nova

Facebook oldalon keresztül talált a villanyszerelő szakmai fórumra az alábbi kis múzeumot üzemeltetető úriember.
Mivel ez a felület jobban alkalmas a fórum beszélgetésekre, így ide is meginvitáltam, mert így a közösséggel jobban tud villanyszerelés múltjáról beszélgetni.

Téma indítónak vele egyeztetve mutatnám be nektek az általa üzemeltetett, kialakított villanyszerelési termékeket, gyártmányokat felvonultató múzeumát. :)


Interneten találtam egy cikket is. A Gomborok és a villamosság

Az alábbi bejegyzést a facebookon osztotta meg:

MÚZEÁLIS UDVAROM
Természetes kék fény
A philadelphiai Thomas Jefferson Egyetem fényterápiás kutatócsoportja a kék fényben keresi a hangulatjavító csodaszert, kutatásaik során úgy találták, hogy a kék fény erősíti és stimulálja az agy érzelmekért és nyelvi készségekért felelős területein lévő idegi kapcsolatokat. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a kék fény elősegítheti a kihívást jelentő érzelmek megfelelő kezelését is és az érzelmi egyensúly megtartását.
A kék fény hatékonyabbnak bizonyult a fehér és a vörös fénnyel szemben is ezen a téren, ami valószínűleg azzal is összefügg, hogy a kinti természetes fényhez ez a leghasonlóbb fénytípus. A probléma abból ered, hogy míg nyáron rengeteget lehetünk a szabadban és feltöltekezhetünk a természetes fénnyel, télen jóval kevesebb esélyünk van erre. A kutatók ezért azt javasolják, hogy a kék fény mennyiségét érdemes megnöveli a benti terekben is a széles körben használt sárga izzók rovására például, mert ez hatékony kiegészítés lehet a téli fényhiányos időszakban.

Rengeteg képet találtok facebook oldalán.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Sztrogoff

Hát nappal, a munkahelyen. Mert este viszont a sárga kell a melatonintermeléshez.
Az egyik tudós kutatja a sárga fény hatását, a másik a kék hatását. :)

Fecó

Úgy hallottam vannak olyan éjszakai, szervezetten működő embercsoportok, akiket a kék fény kifejezetten sokkol, stresszes állapotba hoz. Pláne ha villogó...

Simon Endre

Úgy gondolod hegesztők éjjszakai műszakban ? Vagy DJ pultos "tuc-tuc" zenével?

Sztrogoff


nova

Érdekes ez a kék fény "terápia" én inkább a régi hangulatosabb, természetesebb sárga megvilágítást szerettem.
Az újfajta városi ledes megvilágítás sem olyan szép. A kontraszt látható este Budapesten autózva rakparton. Erzsébet híd már új hideg fehér megvilágítással rendelkezik, a vár, parlament még a régi.
Sokkal kellemesebb a szemnek a sárga lágyabb megvilágítási szín.

Reméljük majd a múzeum megalapítója is csatlakozik a beszélgetéshez, és saját maga osztja meg tapasztalatait a témában.
Hiszen sokan vannak a fórumon is a fiatal generációból, akik nem is láttak már sok ilyen régi villanyszerelői cuccot.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nova

A csatolt képet a múzeum üzemeltetője küldte a múzeumról facebookon.
Egyenlőre a fórum kommunikáció nem megy valamiért neki, reméljük majd megosztja tapasztalatait a fórum közösségével.
Persze ha vannak olyan fórum tagok akiket érdekelne a régi világgal kapcsolatos villanyszerelési történetek, és az alkalmazott technikák.

Kíváncsiság képen érdekelne, hogy a fórum közösségét érdekelné-e az ilyen jellegű téma?
Ki is rakok egy szavazást, hogy végezzek egy kis spontán felmérést, hogy kit érdekelne, vagy nem az ilyen téma. :)

Szavazzatok! (név nélkül persze megy a szavazás), csak kíváncsi vagyok. :D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Marton

Nova!
Tévedésből a "nem" gombra nyomtam rá, TÉVESEN. Igen, érdekel a téma.

nova

Mivel még csak ketten szavaztunk, így töröltem az eredményeket. :)
Újra tudsz szavazni, módosítani én se tudom mivel névtelen a szavazás.

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Simon Endre

Gombor úr nekem régi ismerősöm csaknem mellete laktam évekíg. A régi belvárosi boltjában is voltak "kincsei" remélem hozzá kerültek agy másik nagy veszprémi (időközben elhúnyt) kollégán Dobos József gyűjteménye. ő is hasonló affinitású volt. Hogy bemutathassa relikviáit "boltot nyitott" naponta megyek el mellette. Majd  a "netezésre" rászorítom fia segítségével.