Közintézményben uralkodó áldatlan állapotok!

Indította krisz1986, 2012. január 06., 11:26:17 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Tisztelt kollégák!
A minap kórházat kellett meglátogatnom, mert az asszony szülni készül. A kórház mellékhelységében érdekes dolgot fedeztem fel. A világítás elégtelen volt. Szinte alig volt fénye és most jön a legszebb. A wc helységben akarok villanyt kapcsolni és érzékelem süllyesztett villanykapcsoló dobozát benne két szál 0,75-ös kéteres vezetéknek néztem szigetelés nélkül a vezeték vége. Mi ez ha nem tûzfészek? Én mint segédmunkás és érdeklõdõ ilyet ki se adnának a kezembõl és gyanítom el is törnék a kezem érte. És mehetnék a munkakönyvemért! Ehhez mit szóltok?

nova

Idézetet írta: privátkopóA wc helységben akarok villanyt kapcsolni és érzékelem süllyesztett villanykapcsoló dobozát benne két szál 0,75-ös kéteres vezetéknek néztem szigetelés nélkül a vezeték vége.

Akkor ez feltehetõen nem a kapcsoló volt, vagy lehet az már hiányzott belõle, mert valaki hazavitte a napaliba két áramkörös kapcsolót? Ez nem is a tûzveszély miatt olyan veszélyes, hanem a vizes blokk közelében, könnyen elõfordulhat, hogy nedves kézzel keresi valaki a villanykapcsolót és könnyen áramütést szenvedhet. :(
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

És tudod mi a vicc az egészben. Ezt elvileg a villamossági karbantartónak észlelni kelet volna. Tekintettel hogy sokan elhanyagolják a bejárást.

Novill

Persze kérdés, hogy a szabadon lévõ vezeték feszültség alatt volt-e? Ha igen, akkor nagy bajok vannak.

krisz1986

Tekintettel arra, hogy a mellette létvõ helységben volt világítás csak oda nem mentem mert egy állatnak se nevezhetõ lény nyomait fedeztem fel nincs kedvem a fertõzéshez ott éget a villany szerintem feszültség alatt volt. Bár akkor durrogót volna de hát kitudja.

nova

Sajnos sokszor a kórházakban nagyon régi villamos rendszerek vannak. :( A pénz hiány sokszor meglátszik ezeken a rendszereken is. Nem védeni akarom a villamos karbantartókat, de lehet, hogy nem is feladatuk ellenõrizni az általad említett részek villamos készülékeit. Sok helyen a háttér rendszerek karbantartása és mûködtetése a feladatuk. Ilyen helyeken sem szoktak megfelelõ mennyiségû szakembert foglalkoztatni. A villamos kapcsoló szekrények és a hálózat sok esetben nagyon régi és elavult. A használt berendezések állapota is érdekes bizonyos helyeken. Szünetmentes áramellátó és a diesel generátoros szükségáramforrások is sok helyen már jócskán kiszolgálták az idejüket. Mondanom sem kell, hogy ezek milyen szükséges dolgok például egy intenzív osztály esetében.

Ettõl függetlenül még egy szomorú eset amit leírtál és reméljük legalább leszigetelik a szabad vezeték végeket.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Hát én is reménykedek de ha nálam lenne ilyen az áramszolgáltató valószínû megszekszuálna érte engem.

Novill

Nyugodj meg nem. Mivel az áramszolgáltatók csak a méretlen hálózat résszel foglalkoznak!

JUVILL


Van egy szakmai ártalom.
Ha egy villamos szakember, villanyszerelõ, felülvizsgáló ...
bemegy egy közintézménybe, természetesen megnézi a villamos berendezéseket.
Egybõl levonja a konzekvenciát, ítéletet alkot az intézmény gazdasági állapotáról.
Rengeteg helyen látni "kibelezett" lámpatesteket, lógó vezetékeket és sajnos nyitott, feszültség alatt álló kapcsolószekrényeket, elosztókat.

krisz1986

És ha az ember kinyítja a száját az illetékeseknek mindjárt ö a rossz. Tavaly instaláltam volna egy panel lakás 10 emeletén egy házi hangstúdioban. Hát mit ne mondjak ott is fedeztem fel borzalmakat. A srácnak a kívánság listája elég nagy volt. Azt gondolta,hogy ö tervezõ.  Olyan dolgokat képzelt el és akart megvalosítani ami nem lehetetlen csak drága. Ja és csöpet szabálytalan. Mert a konyhában vilanysütõ volt elhelyezve. És ö azt gondolta majd én az Elmü méretlen oldaláról hozzok neki oda áramot.  Meg kitalált még jó pár hülyeséget.  Aztán adtam neki egy ireális árú kalkuláciot és igy le tudtam rázni. Szerencsére.