Fürdőszobában lehetséges többszázezres elektromos kár?

Indította warbaby78, 2018. február 16., 10:43:11 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

warbaby78

Tisztelt Közösség!

Filmkészítő vagyok és egy készülő filmben olyan helyzetet írtak, ahol egy fürdőszobában egy zárlatos hajszárító tönkrevágta az elektromos rendszert, többszázezres kárt okozva (nyilván a csempézésre is gondoltak)
Azt szeretném megkérdezni Önöktől, hogy reális-e ez az esetleírás, okozhat-e ekkora kárt egy hajszárító? illetve, hogyha a hajszárító ilyenre nem képes, mi okozhat többszázezres kárt egyfürdőben, ami az elektromos hálózattal is összefüggésben van?

Köszönöm!

Simon Endre

Pl napjainkban egy ionkazán, ott haláleset is lehet a következmény, mert ÁVK-t (firelét) nem lehet hozzá beépíten. Lehet katasztrófa okozója egy "megbuherált" bojler mert ott, (láttam egy veszprémi fodrászatban) még a csempe is lemállott a falról az üzlet hónapokíg zárva volt mert a teljes berendezés felújítása vált szükségessé,  csak azért nem volt életveszély, mert hétvégén a szombati zárás után történt a robbanás. Hajszárítóval csak gázrobbanást lehet előidézni nyitott égésterű cirkóknál, vagy régi védelem nélküli lakásoknál életveszélyt. Ez viszont már "tipushelyzet"......

Másik eset:  Robbanás hajnalban

zick56

Talán ha a bojer lesne a falról, mert nem szakszerűen szerelték fel, és összetöri a mosdót leesnek a csempék, talán ez még hitelesebb.

nova

Ezeket az eseteket az élet hozta sajnos. :(

Hajszárító a fürdőkádban
Laptoppal a fürdőkád közelében


Sok esetben a kábel rögzítésnél sérül a napi használatban, vagy a dugvilla oldalán, vagy a hajszárítónál. A forgatókönyvedben említett zárlat eset esetleg nincsen jobban részletezve? Zárlat bekövetkezhet és nagy kárt okozhat, ha nem megfelelő a védelem, vagy a vezeték kötések és ezt a árlat eseménye hozza a felszínre. Azért akkora energia nem szabadul fel egy ilyen jellegű zárlatnál, hogy lerobbanjanak a csempék. Az inkább a nagyobb áramú villám károkra jellemző.



Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Nemrég voltam hibaelhárításon kint egy lakásnál.  A Fürdőszoba égett ki teljesen. A falra felszerelt 1,5KW-os infra hősugárzónál  gyulladt ki, közvetlen közelében lévő doboznál a kötések szétégése miatt keletkezett  a villamos tűz. Ami átterjedt az ott található éghető anyagra is. A probléma a nem megfelelő villamos  hálózat és a túlterhelés következménye volt a tűz. A helyreállítás miatt a csempét is bontani kellett, így a kár már jelentős összeget képviselt.

Szelei

Drágák a mosógépek, a mostani kád, zuhanytálca mind üvegszálas és csúcstechnikával szerelt. Kádba épített TV, vízforgató. Zuhany hátmosóval, rádió, telefon lég szárítóval szerelt is lehet. Tükörfal a kádnál, mosdótálcánál. Üvegszálas, ledes mennyezet világítás. Nagyobb fürdőszobában akár kondigép, pára elszívó, klíma, pipere szekrények drága holmikkal (kefék, parfümök, festékek, parókák stb.

A kár okairól már előttem tettek jó pár példát.

Fecó

Hmmmm, mondjuk a hajszárítóból kicsapó ív meggyújtja a mosógép tetején, kinyitott aktatáskába lévő több köteg papírpénzt...
Esetleg a női szereplő, hajszárítás közben, a készülék meghibásodása miatt kicsapó szikrák begyújtják a parókáját, majd a hölgy sikítva tépi a zuhanyfüggönyt, hogy tusolóval eloltsa, de eközben a zuhanyfüggöny is lángra kap, nő megijed, letépi a helyéről, tartóvas leszakad, letöri a mosdót, beszakítja a tükröt, kiszakítja a csapot, ömlik a víz, beázik a vezetékhálózat...

warbaby78

Köszönöm a hozzászólásokat, nagyon hasznosak voltak! A jelenet leírása még képlékeny, változhat, de szerettem volna elkerülni, hogy totál hülyeséget hagyjunk benne a forgatókönyvben.
Ha egy megkormozódott konnektort látunk csak és a falban lévő vezetékek roncsolódtak - nincs leszakadt bojler, meg lerobbant csempék - az nagyjából mekkora nagyságrendet képvisel?
illetve: ha a vezetékek sérülnek a falban a zárlattól - ahhoz mindenképpen meg kell bontani a falat is, vagy elég új vezetékeket végighúzni a falban? (elnézést a laikus szóhasználatért, remélem érthető vagyok így is :) )
köszönet!

Gyurmaúr(fi-relé)

Hmmm, warbaby; jó nickname, gondolom lánka/nőci/MILF teccel lenni, tehát még 1-el több ok, hogy én is bekapcsolódjak... ;)
Jó irány a megkormozódott konnektor, falban csonkig égett kábel, de úgy lenne igazán hatásos, ha a főszereplő, mondjuk hosszú hajú csaj, nőihölgy égnek álló, füstölgő hajjal lenne beschnittelve.
Ha vezeték van csőbe húzva (normálisan), akkor elvileg elég lehet kihúzgálni a sérült vez-t, és újat behúzni helyette, de ha bevakolt kábel van, akkor nincs más, mint egy jóféle bontókalapács, régi kábel kibont, új behúz/befalaz, majd csepé(s)zés...
Hidd el, jó lesz ez! Én kifejezetten szeretem az ilyenféle fullos filmeket, ahol van némi izgiség faktor is!!!