Kalkulátor programok

Indította nova, 2012. január 04., 09:57:48 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Marton

Úgy gondolom nem a tizedes érték beállíthatósága a bonyolult illetve a megoldás, azt tényleg egyszerüen megoldható a Formátum/Cellák/Szám beállításánál, vagy egyszerüen az eszköztár megfelelő ikonjára kattintva. A bonyolultságot a névleges vezeték keresztmetszetek kiválasztása és kiíratása a kiszámított érték alapján okozza. Elemezvén Czapi beállítását, függvényét, nem tudtam visszafejteni azt, pedig ott meg van oldva.  Gratulálok ezen tudásához is.

petike199600

Köszönöm Marton!
Ha esetleg Czapi tudna segíteni nagyon jó lenne.Vagy akárki aki tudja.
Köszönöm szépen!

czapi


Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 02., 07:37:59 DÉLELŐTT
Köszönöm Marton!
Ha esetleg Czapi tudna segíteni nagyon jó lenne.Vagy akárki aki tudja.
Köszönöm szépen!

Felvettem egy segédtáblázatot a névleges értékekkel és a megjelenítendő kábel méretekkel.
Az első oszlop sorait 1 sorral lejjebb toltam és az első oszlopon keresek az fkeres(keresési_érték;tábla;oszlop_szám;tartományban_keres) függvénnyel


  • keresési_érték="Kábel keresztm. (mm2) számított feszültségesésre (N2)"
  • tábla="Segédtáblázat tartománya (pl.:'400V'!$AY$1:$AZ$26)"
  • oszlop_szám="Visszaadott oszlop száma (2)"
  • tartományban_keres="Ha értéke IGAZ vagy hiányzik, akkor a visszaadott érték közelítő lehet, azaz ha pontos egyezést nem talált a függvény, akkor a következő legnagyobb, de a keresési_érték argumentumnál kisebb értéket adja vissza. (1)"


0,104x1,50
1,504x2,50
2,504x4,00
4,004x6,00
6,004x10,00


petike199600

Köszönöm Czapi a válaszodat de én nem vagyok ilyen Excel zseni úgyhogy ebből egyy kukkot sem értettem azt nem tudtam megcsinálni hogy "Az első oszlop sorait 1 sorral lejjebb toltam és az első oszlopon keresek az fkeres(keresési_érték;tábla;oszlop_szám;tartományban_keres) függvénnyel "
Ha ebben segítenél nagyon megköszönném!

czapi

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 02., 10:13:18 DÉLELŐTT
Köszönöm Czapi a válaszodat de én nem vagyok ilyen Excel zseni úgyhogy ebből egyy kukkot sem értettem azt nem tudtam megcsinálni hogy "Az első oszlop sorait 1 sorral lejjebb toltam és az első oszlopon keresek az fkeres(keresési_érték;tábla;oszlop_szám;tartományban_keres) függvénnyel "
Ha ebben segítenél nagyon megköszönném!

Alul ott volt táblázat az értékekkel, azt kellet volna bemásolni egy Excel táblába.
Mellékelt fényképen a minta:
A1 cella a kereset érték
B1 cella lesz a kiválasztott kábel (ide kell bekalapálni a függvényt "=HA(A1>0;FKERES(A1;E1:F5;2;1);0)")
E1:F5 cella tartomány a segédtáblázat.


petike199600

Nagyon szépen Köszönöm!
Sikerült!!  ;D