EBF egyvonalas kapcsolási rajzai, és rajzprogramok

Indította JUVILL, 2012. január 01., 20:56:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Egyszerû, célnak megfelelõ rajzprogramot keresek az egyvonalas kapcsolási rajzok
szerkesztéséhez.
Mi a véleményetek az OMEGA CAD alpverzióról?

nova

Minta rajzok alapján jónak tûnik, a kérdés csak az, hogy az alap csomag mit tartalmaz? Mert láttam elektro és  villamos hálózat részt is.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


A mintarajzokat néztem én is, melyeket az alapcsomaggal lehet készíteni.
Ennek az ára is barátságos, ha lehet hinni a leírtaknak.
A másik két verzió az komolyabb, ráépül az alapcsomagra. Ezek már jóval költségesebbek.
Ha valaki tudna hasonlót javasolni, melynek ára is elfogadható, azt megköszönöm.

Novill

Ezt az OMEGA CAD programot nem ismerem. De a Legrand X2pro 2 -vel lehet készíteni elosztó szekrény tervet, és ez ingyenes. Továbbá az ABB-nek is van egy ilyen, de ez egy kicsit nekem bonyolultabb.

Fecó

Próbáltam megnézni a Legrand oldalt, hogy kipróbáljam a Novill által említett programot, de csak frissítések vannak fent. Hogyan lehet letölteni az alapprogramot?

Novill

Az igazság, hogy a Legrandtól kaptam a programot. Keresgéltem a neten, de én se találtam. Érdemes megkeresni õket a honlapon található élérhetõségeken,hogy hogyan lehet a programhoz hozzá jutni. Mivel  az alap program árakat sem lehet látni az oldalukon, csak egy elérhetõséget.

Legrand XLPRO 2

Egy másik oldal alján is ez az információ található.

Fecó


Ermi

Ingyenes program! (regisztrációt igényel)
Az xSpider program egy, a kisfeszültségû hálózatok méretezésére szolgáló grafikus tervezõrendszer.

Eaton Moeller - xSpider

JUVILL


Nagyon szépen köszönöm az ötletet, utána járok a Legrand rajzprogramnak.
Ha még ráadásra ingyenes, és jó, célnak megfelelõ, akkor nem hiszem, hogy ragaszkodni fogok az OMEGA CAD-hez.

Üzenet összefûzve: 2012. január 02., 18:24:08 DÉLUTÁN


Rákérdezek én is Legrandnál, remélem sikerül valamilyen infót szerezni, és megnézem a másik megadott elérhetõséget is.
De esetleg a területi képviselõ is segíthetne ebben a témában.
Ha lesz valamilyen eredmény, megosztom veletek.

Üzenet összefûzve: 2012. január 02., 18:32:01 DÉLUTÁN


Köszönöm szépen!
Remélem sikerül letöltenem!:)

JUVILL


E-mailben megkerestem a Legrand vevõszolgálatát, milyen feltételekkel lehet hozzájutni a javasolt rajzprogramhoz.
A levelet elolvasták, eddig válasz nem érkezett.
Bízom benne, visszaírnak. Ha nem, telefonon megkérdezem.

A másik javasolt rajzprogram az EATON cégé. Ezt letöltöttem egy regisztráció
után. Sok idõm nem volt vele foglalkozni. Az viszont biztos, hogy DEMO változat.
2011. 07. 28-ig alkalmazható ebben a formában.
Utána meg kell vásárolni.
Kérdés, mennyit "kóstál"? Vagy újból le lehet tölteni a DEMO változatot?
Ugyan ezen regisztrációval, e-mail címmel nem hiszem, hogy lehetséges.