Áramszolgáltató által elfogadott napelem rendszerek inverterei

Indította nova, 2011. december 15., 10:10:59 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Melyek azok az inverter típusok amiket a Magyarországon az áramszolgáltatók elfogadnak az advesz mérõórás méréshez? Ha jól tudom a sziget üzemû (akkumulátoros) rendszereknél nincsen ilyen kikötés, de javítsatok ki ha tévedek.

Gyakorlati tapasztalatok az inverterekkel. Esetleges hibák és szervizelési költségek.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

felvillanyozlak

Hm...


Szándékosan nem írtam a témához idáig,csak figyeltem a fórum bejegyzést,hátha valaki hozzáfûz valamit...De nem...Számomra ez két dolgot jelent,illetve hármat...

1.,Nincsen senki a fórumozók között aki napelem rendszerrel (is)foglalkozik...KÉTLEM...

2.,Érdektelen a téma mindenkinek...ÉRDEMES LENNE MINDENKINEK JOBBAN BELEÁSNI MAGÁT A TÉMÁKBA...A JÖVÕBEN SZÜKSÉG LESZ HOZZÁÉRTÉSRE...Bár most gondolom majd sokat a monitor elõtt nevetnek ezen...Hát lehet,de az energiaárak csak nõnek...és nõnek...és nõnek...A gázt is csak emelik...Egyszer majd a csapot végleg elzárják...Fûteni kell.Az E-on nagyon meg fogja emelni a lakossági és ipari  áram díját...Most is lehet még nevetni...De ügyebár,idõsebb emberektõl tanultam én is..KI NEVET MAJD A VÉGÉN...



Szóval kérném a szakembereket,ássák bele magukat a napelemes témába...Szükséges...Ma már egyre inkább...:-)

nova

Hmm..

Hidd el sokan nem foglalkoznak napelem rendszerekkel, csak ismerkednek az témával és a lehetõségekkel. A gyakorlati tapasztalat is ennél fogva eléggé csekély a napelemek telepítésével kapcsolatban. Én is ezek közé tartozom sokat olvastam a témáról, de gyakorlati tapasztalattal nem rendelkezem. Mint tudjuk az elmélet és a tapasztalat sokszor nem egyezik. 

Ennek a fórumnak az egyik célja a közös tudás megosztása, ha valaki rendelkezik olyan információval ami mások szakmai fejlõdését segítheti akkor azt megosztja.

Ha jól emlékszem a bemutatkozó rovatodban azt írtad, hogy te foglalkozó napelem rendszerekkel.

Üdvözlünk felvillanyozlak - Villanyszerelõ Szakmai Fórum

Várjuk a szakmailag hasznos tapasztalatokat, melyekre úgy gondolod, hogy érdemes figyelni. :)

Ezzel szemben nem született részedrõl semmilyen hozzászólás a témában.  :( Félre ne érts nem szemrehányásnak szánom, csak az elõzõ nem éppen konstruktív a témában. Hidd el a beszélgetések úgy alakulnak ki, hogy legalább két fél kell hozzá. Utána akiket érdekel a téma biztosan többen is csatlakoznak. A fórumot sokan olvassák, akik innen is hasznos információkhoz juthatnak akár általad.

A végére még egy dolgot jegyeznék meg a csupa nagybetûs szövegekrõl, ez a kiabálásnak felel meg. Ha ki szeretnél emelni szöveg részeket a hozzászólásodban rengeteg eszköz áll a rendelkezésedre. (félkövér, aláhúzás, stb.)

További nyugodt fórumozást kívánok mindenkinek.

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Gyakorlatom nincs ebben a témában, azért nem szóltam eddig hozzá.
Hogy szükség van rájuk, az kétségtelen.
Nincs információm csak annyi, mint amennyit az interneten olvastam ezekrõl.
Ha tudsz olyan linket, ami segít, hogy családi házakban, lakásokban milyen, és mekkora felületigénye van ezeknek - a termelt energia függvényében - akkor megköszönöm. (Természetesen itt nem az inverterek, hanem a napelemek nagyságára gondolok.)

felvillanyozlak

Jaj...Félre értettetek...Látom.Nem állt szándékomban senkit megsérteni,vagy ilyesmi.Nagyképûség is messze áll tõlem.Elnézést kérek... :(

Csupa segítõ szándék volt csak elõzõ megszólalásomban...Ösztönzés volt a cél...:-)

Üzenet összefûzve: 2011. december 31., 16:27:38 DÉLUTÁN

Ígérem a napokban megpróbálok idõt szakítani,hogy írjak a témához....Összeszedem addig a gondolataimat...Hátha sikerül kiköszörülnöm a csorbát...:)

nova

Téma van bõségesen  nyitva a fórumon a napelemekkel kapcsolatban, ezért ha lehet maradjunk a nyitott téma tárgyánál.

Napelem rendszerek - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Általánosan a napelemekrõl és hozzájuk tartozó beszélgetések, hírek.

Napelem rendszerek telepítése - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Telepítéssel kapcsolatos beszélgetések, mire kell figyelni, mire érdemes figyelni.

Áramszolgáltató által elfogadott napelem rendszerek inverterei - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Ebben a témában meg az energia átalakítással és engedélyezett inverterek típusai és tapasztalatok.

Köszönöm  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Elnézést kérek, nem akartam az áramszolgáltatók által elfogadott inverterek területérõl hozzászólásomban eltérni.
Tájékozódhattam volna elõtte a nyitott témákban.
/Ettõl függetlenül a napelemek elhelyezése érdekel. :)/

A témánál maradva.
Információm alapján a hazai áramszolgáltatók az SMA Sunnyboy invertercsaládod
fogadják el. A termékek költségesek. Áraik több mint 800 eFt-nál kezdõdnek.

nova

Semmi gond, csak azért írtam, mert egy idõ után megnehezíti a rendezést. :)

A témához vissza térve :)

A Sunny Boy és a Siac gyártmányokat tudom így fejbõl amit elfognak az áramszolgáltatók, advesz mérõórás alkalmazásban.

Mondjuk valahol biztosan fent kell, hogy legyen az áramszolgáltató oldalán is, hogy melyek az elfogadott inverter típusok.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Az elfogadott inverter típusok az ELMÛ honlapján  megtalálható.

Ezek a Fronius, Soleil és Ehe meghatározott gyártmányai.

Több hasznos információi is található a honlapon, nyomtatványok, stb.

nova

Ha pontos az oldalon lévõ táblázat akkor az általam ismert típusok nem is elfogadottak az áramszolgáltató által?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!