Scharfer vs Jinbo

Indította Adam Marczibanyi, 2023. április 03., 11:44:48 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Adam Marczibanyi

Üdvözletem!
Belefutottam ebbe a képbe és elgondolkottatott, hogy ez igy korrekt dolog-e illetve jogilag ilyenkor mi van. Mármint hogy ez a kép amit sugall lehet-e igaz és akkor ez megtévesztés vagy lehet ugyanaz a kettő vagy ez véletlen csak.

Sztrogoff


S/K

Egyik cég megvette a másikat. Csak matricát cseréltek.

(Gépkocsiknál is van ilyen pl: Daewoo-Chevrolet,  Mitsubishi L200 - Fiat Fullback, stb.)

Adam Marczibanyi

Nagyon furcsa, tegnap még látszott a kép, amit feltöltöttem. Két csontra ugyanolyan tápegység van rajta,az egy külömbség hogy az egyikre Jinbo van írva a másikra meg Scharfer és a Jinbon van gyártó feltüntetve a Scharferen meg nincsen és ez van bekarikázva rajta.De megpróbálom mégegyzser felrakni a képet.

S/K


Regressziv

A Scharfert a Jinbo gyártja, csak át van címkézve, ez lényegében nyílt titok azok körében, akik tápegységeket forgalmaznak. Ezzel alapvetően nincs baj, mert nem illegális, inkább azzal lehet probléma, hogy megtévesztő a német név és az ezzel sugallt német minőség. Tény, jó minőségű táp, csak éppen nem német, nem is létezik Scharfer, mint gyártó. A másik probléma, azok az uniós tanúsítványok, amik pl. projektekhez kellhetnek, amiket a Jinbo meg tud adni a Jinbohoz, de nem tud megadni a Scharferhez, mivel olyan nem létezik.
Szóval a kérdésedre a válasz: jogilag rendben van, de aggályos lehet. Amit a kép sugall, az az, hogy a két tápegység ugyanaz. Hogy ez megtévesztés-e, az jó kérdés, azt csak a Scharfer forgalmazója tudja, hogy titkolja-e az eredetét vagy sem.

Iynas22

A Scharfer az a JINBO. Ismerek egy srácot, akinek boltja van, és nemrég jött rá, hogy a Scharfer tápegységek csak átcimkézett JINBO. De nem csak ez a probléma, inkább az, hogy amint más márka alatt kerül forgalomba, nem érvényesek a gyártó eredeti tanúsítványai. Így most azért imádkozik, hogy ne kérje tőle senki a papirokat, mert a "magyarországi gyártó" nem tudja elküldeni őket.