mn falivezeték javítása

Indította jcsaba, 2017. március 21., 23:19:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

jcsaba

Vakolat alá rögzített mn falvezetéket falfúrás közben elvágtam. Hogyan tudom javítani?
Köszönettel
jcsaba

nyaki

Jó napot kívánok!
Csupán fúrással kezdett, de véséssel fogja folytatni, majd dobozolás után kötés és végül festés lesz belőle. Ezen világi hívságok után jöhet az, amivel ezt az egészet okozta és ha szerencséje van, akkor nem fogja elölről kezdeni a folyamatot.
Szívesen.


Simon Endre

"MMfal" az igazi neve és remélem réz vezetőérrel mert ahhoz van toldóhüvely zsugorodó bevonattal. Ha alumínium akkor popszegecsből kell "megreformálni" a toldót szeg és perem nélkül ahhoz viszon venni kell két méret zselés zsugorcsövet egy méretet az érszigetelés, egy nagyobbat a köpeny helyreállításához. Nyaki dobozolásos javaslata csak jelentős (többszörös) kábelsérülés esetén indoklolt betoldás esetén. Amennyiben csak néhény mm hiényzik a vezetékből és nem közös (gerinc) vezetékszakasz jelentős terheléssel a toldás is elég, de a 30-50 cm kivésése a munka miatt szükséges lehet. A jó kötéshez profi présszerszám szükséges !
Néhány éve (panelben ) toldottam villanytűzhely vezetékét csempe alatt (azt is elfúrták.) A munka elött  közöltem a "házisárkánnyal" a toldás kockázatát és a teljes kb 5 m vezetékcser lehetőségét is, természetesen a toldást választotta. Tavaly lakásfelújítás kapcsán tűzhely és mért elosztótábla csere is volt a högynél és javasoltam hogy a tűzhely főkapcsolóját tegyük át a puthoz, belement és kiváltottam a javított vezetékszakaszt is. A kötéshely a nullában volt de nagyon melege lehetett mert a PVC szigetelés nem volt késsel vágható. A kivágott toldást hazavittem és hosszában elfűrészeltem, de nem volt égett. Ilyen húzós helyen a toldást többé nem vállalom be.