csillag/háromszög indítás 2db. mágneskapcsolóval

Indította tothgyula, 2021. augusztus 29., 14:57:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

tothgyula

Egy szakmunkás villanyszerelői vizsgán feltették ezt a kérdést.
Hogyan lehet egy 3fázisú villanymotort 2db. mágneskapcsolóval csillag/háromszögben indítani?
Erre nem tudom a választ, de talán tudtok segíteni. Köszönöm.

Atis57

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2021. augusztus 29., 14:57:21 DÉLUTÁN
Egy szakmunkás villanyszerelői vizsgán feltették ezt a kérdést.
Hogyan lehet egy 3fázisú villanymotort 2db. mágneskapcsolóval csillag/háromszögben indítani?
Erre nem tudom a választ, de talán tudtok segíteni. Köszönöm.

Szia !
A változat;
Réegebben voltak érdekes mágneskapcsolók is , Pl; a 60s évekbeli MCO 27 (?)  inditóban .
A vonali kapcsolója sima ,közönséges . de a 2. kapcs.---csillag elejtve a felső érintkezősorral képződik,
meghúzva ---delta az alsó érintkező sorral.
B változat ;
Mint a Dahlander motoroknál  1.sebesség  csillag  2 sebesség delta  kapcsolású.

de én is kiváncsi vagyok a többi ötletre.

Kanmacska

Ha a főmágneskapcsoló helyett sima kapcsolót használsz, akkor elég a 2 mágneskapcsoló. (Ha nem kell, hogy nyomógombos legyen az indítás)  ::)

S/K

Ha nem használok mágneskapcsolót csak forgócsapos kapcsolót akkor már olyan kapcsolót vennék ami Y/Δ tudja.

Szerintem nem megoldható hacsak nem olyan a mágneskapcsoló aminek a főérintkezői zárók is meg nyitók is.
Összeraktam pár Y/Δ-t de még nem jutott eszembe meg nem is mondták/tanították hogy van ilyen lehetőség.
Kíváncsi vagyok én is.

tothgyula

Ez a feltett kérdés az idei szakmunkás vizsgán merült fel. Tehát valami újszerű kapcsolásról (vagy kapcsolókról) lehet szó.
Én nem ismerek olyan mágneskapcsolót (itt a mechanikus kapcsolók kizárva), amelynek segédérintkezői felhasználhatók lennének (Bírnák a terhelést!)a csillag/delta indításhoz. Korábban 5,5kW telj. motor felett volt kötelező.