kötődoboz terhelhetősége

Indította danny004, 2016. november 15., 10:26:59 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

danny004

Tisztelt Fórumozók,

családi ház bővítést hajtottunk vérge, mely során egy plusz szoba és egy garázs került kialakításra. A két helyiség villamos ellátását a legközelebbi kötődoboztól szeretném megoldani, a kérdés az, hogy egy ilyen kötődobozra hány fogyasztót (villanykörte, fali csatlakozó és garázskapu motor) lehet felfűzni. A jelenlegi kialakítás a következő:
- 3 kismegszakítóról van megtáplálva a ház (2005-ös építésű)
- a szóban forgó kötődobozon (garázs) kívül még egy konyhai kötődoboz van a rendszeren.
- a garázs kötődobozról eddig 2 fali csatlakozó és 2 villanykörte volt lekötve
- a konyhairól pedig három fali csatlakozó (hűtő, kenyérpirító+mikró, villanysütő aminek csak a sütő része volt elektromos), valamint 2 villanykörte volt lekötve.
- a garázs kötődobozról szeretném megoldani az új szoba ellátását (2 fali csatlakozó (TV, számítógépnek) és egy villanykörte), valamint a garázs ellátását (2 garázskapu nyitó motor, két fali csatlakozó (fúrónak, csiszolónak, ...), ill. 2 villanykörte).

Laikusként ez már nagyobb terhelésnek tűnik (főleg a sütő miatt), a kérdésem, hogy lehet-e ennyi fogyasztót felfűzni egy kismegszakítóra, vagy el kell jobban osztani.

A ház vezetékezése 1,5 mm-es, rezes, aluminiumot még nem találtam, 2 éve lakunk itt, melegedést azóta nem tapasztaltam.

Segítségüket előre is Köszönöm.

tothgyula

Üdvözletem.
Látom a tanácstalanságod és bölcsen tetted hogy feltetted akérdéseket.
A 3db kismegszakító és a 1,5mm2-es vezeték arra utal, hogy nem foglalkoztak szabványokkal,érintésvédelemmel, terhelhetőséggel stb.
Indulj el a kályhától, mennyi lesz a várható teljesítményigényed?Mérőhely rendben?Földelő, RCD ,EPH van? Tűzhelynek, kapunak stb. külön-különáramköröket kell kialakítani.De hasznos lenne egy megbízható szakit megkérdezni a további bosszúságok elkerülése végett.
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.