Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Én Steinmetz-kapcsolást eddig csak delta üzemben ismertem, tanultam és láttam. Bányákban vagy vontatásban (690V) nem lehetetlen, hogy létezik csillagban, de hogy olyan fesz. szintre gyártanak-e kondit, és van-e értelme... :-\
Most már tényleg kíváncsi lettem a tekercsrendszerét illetően.  ::)

faxelektro


nyaki

Ne légy ilyen szűkszavú.  ;)  Hogyan?
Mérd már meg légyszi a szabványos kapocspontokat, hogy tényleg van-e rajtuk tekercs és az milyen értéket képvisel!

faxelektro

Egy ALPHATECH ICON 10 TÁLCÁS KOMBISŰTŐT 400V-14,5Kw kell be táplálni. Jelenleg van egy 32A-es dugalj 5x4-es kábellel táplálva 25A kismegszakitóval kűlön áramkör 2 méterre a bsztositák táblától. Meg tálálhatom erröl az áramkörröl vagy cseréljem le nagyobbra ?

tothgyula

Hőfejlesztő készülékeknél én inkább leválasztó kapcsolót (pl:40A-est) építenék be. Nem tudod ugyanis,hogy mennyi órát üzemel a sütő. A dugaljakban és dugvillákban bizonytalanabb a kötés.Ilyen terhelésnél jó ha 1évet kibír a dugalj.Én mérni szoktam a feszültséget bekapcsolás előtt és után is. És persze a hurkot is.

faxelektro

Jó estét
             Ma hivtak egy panzióba hogy ráz a jakuzzi. A tulaj szerint százból egy-kettő vendég jelzi de sokszor sajnos azt mondja hogy a többi vendég is idegenkedik a mártózástól.A betáp egy 5x2,5-kábel a kád 3kW-os a védelme egy ETI-20A-30mA-RCBO.A biztositék táblából még két dézsa van táplálva ugyan ilyen érintés védelemmel.Meg mértem a földelés ellenálást 3,5 ohm ami 7darab 1,5méteres szonda van leverve a tulaj szerint.A biztositék tábla a mérötöl egy 5x16A alu-földkábellal van táplálva. Engem nem ráz a tulaj lányait sem az érntévédelmet tesztelte működik nem tudom mihez kezdjek tovább?

pkajos

Meg kéne nézni még...

..az RCBO megfelelő-e? Érdemes volna meg is mérni.
.a betápnál -valamint a vízgépészet környékén - a védő-összekötő vezetékek (EPH) rendben vannak-e?
.a betápnál a PEN ill utána az "N" vezetők kötései megfelelőek -e, nincs-e lazulás?

S/K

...és ha ezek mind rendben vannak -mert lehet ilyen- akkor a következő kérdés mikor ráz?
Állandóan vagy csak amikor működik?
Kb fél éve én is szembesültem egy ilyennel de ott nem tudták behatárolni hogy mikor "ráz", AVK nem old le.
A 30mA helyett beépítettem egy 10mA AVK-t és elég hamar jött a telefon hogy az AVK leold. A lényeg hogy a jakuzzi fűtő egysége volt rossz. Cserélték és azóta a 10mA AVK-ról üzemel. (2 hónapos jakuzzi).

Sztrogoff

Ha nem állandóan áll fenn a hiba, akkor pláne nehéz behatárolni, de egyszer sem volt olyan, hogy magának a jakuzzinak a kikapcsolásakor megszűnt? Hát, az a véletlenek elég fura összjátéka. Már, ha valaki heteken át napokat tölt ott a hiba nyomozásával. Ha összesen két órát voltál ott, az persze más.

faxelektro

Sajnos sehol nem találok háromfázisos 10mA-es érintésvédelmi RCBO-t.
  A tegnap egy érdekes hibával találkoztam egy falusi háznál hivtak hogy veri le a kismegszakitót.
A táblában egy RCBO-32A-300mA biztositék volt mint főbisztositék és utána 8drb kismegszakitó bármelyiket kapcsoltam verte le a bisztositékot. Kicseréltem a főbisztositékot egy RCCB-40A-30mA-de ugyan ugy csinálta majd a konektorból mindent ki huztunk akkor a világitás móködött de ahogy bármelyik konektorba v
akármit be dugtam a FI-rellé lekapcsolt és egy orai forgás keresés után mondja a tulaj hogy az udvaron lévö melléképűletben a fia egész nap heggesztett. A táp a bisztositék táblából megy föld alatt egy KPE-csöben
3x1,5-NYM-J 20A-kismegszakitoról. A bisztositék táblában lekötöttem a földelést és minden működik szerintem a földalatti vezetéken Null-Föld zárlat van Holnap meg probáljuk kicserélni a kábelt ha nem tudjuk ki huzni kénytelenek leszűnk a levegőbe vinni mivel az udvar le van térkövezve.