Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Atis57

Idézetet írta: Ju13s Dátum 2020. november 24., 23:07:12 DÉLUTÁN
Miért van az hogy pl egy Electrolux weboldalon a beépíthető sütőknek a teljesítménye "ciklikus" van megadva...pl 0,85kW alsó+felső sütéssel normál terhelés, egy bármilyen másik oldalon ahol megvásárolható ott van hogy Összteljesítmény 2750W, most akkor mivan??  ??? -teljesen félrevezető a hivatalos weboldal, legalábbis én semmilyen dokumentumban nem találtam meg ott a maximális fogyasztást. (Egyébként ezt a sütőt kérdés nélkül bekötötte a márkaszervíz embere a 3x1,5-es kábelra amibe persze bele sem köthetett volna, 13A -es megszakítóról megy, csak miért nincs feltűntetve a maximális szipkázásra való követelmény?)
https://www.electrolux.hu/kitchen/cooking/ovens/oven/eza2400aox2/
Szia!
Valószinűleg az Uniós  "zöld"követelmények kielégülése miatt.  Nekem az ilyenben az évi fogyasztás tetszik --akár 1-akár365 sütésnél  is ugyanannyi !?
De hűtők , mikrók mosógépek ,porszivóknál is ilyen katyvaszt találsz.......

Ju13s

IdézNekem az ilyenben az évi fogyasztás tetszik --akár 1-akár365 sütésnél  is ugyanannyi !?
Na ez meg a másik  ;D Gondolom...úgy gondolták,hogy...ők úgy gondolják, hogy mi úgy gondoljuk...vagyis elhisszük ha 1 napig folyamatosan megy és beszorozzuk 365-el akkor annyit fogyaszt 1 évben  :P ;D
De tököm leszárad ezektől a kamu energiaosztályos besorolástól...van aki erre élvez eskü, aki egy kicsit is ért ahhoz hogy ez pénzben mennyi megtakarítás egy átlagosan használt készüléknél 1 évben az csak mosolyog ezen  ;D
Eleve a felár a nagyobb energiatakarékosságnál évek múlva térül meg mire bedöglik a cucc.
Tételezzük fel hogyha netán nem lenne világos itt valakinek mi a szitu, ha egy 1750W-os sütő pl 2 órán át csutkán meg az 87,5 Forint (50 forintos 1KW árral számolva),
nekünk van kb egy F kategóriájú sütőnk tapasztalataimmal is kb ugyanúgy süt és olyan hatékonyan és 2000W van ráírva, na most ez akkor 100 Forintot vesz el a lóvémból 2 óra alatt, amivel még 1 pohár sört sem tudok venni, de ha úgy tetszik fél kiló kenyeret sem!
Persze itt hozzáteszem hogy olyan üzembe ahol étkezde pl ott okéééééé, főleg hogy a terhelése kevesebb, nem pedig azon az évi rongyos 10-20-50 ezer megtakarításon múlik, nagyrohadékok ám ezek....Egyik haverommal nem is oly rég felmerült ez, és kérdeztem tőle mi lesz ha már annyira energiatakarékos lesz hogy nem tudnak milyen betűt kitalálni rá, S+++++XXX ? vagy mi? Szerintem ezt pont fordítva kellett volna(betűzni) vinni de mindegy  ;D

Kicsit elkalandoztam....szóval nem értem még mindig  :-\

Sztrogoff

Én nem akarok ehhez érteni, de nem úgy van ez, hogy el kéne olvasni az EU rendeletet, hogy mi mit jelent?

vizimento

Találkozott már valaki olyannal, hogy a házban van vezérelt áram, épp aktív is, van rajta fogyasztó is, de egyszerűen meg se mozdul a vezérelt áram fogyasztásmérő, hanem a normál fogyasztásmérő számol?

Atis57

Idézetet írta: vizimento Dátum 2020. december 05., 15:53:40 DÉLUTÁN
Találkozott már valaki olyannal, hogy a házban van vezérelt áram, épp aktív is, van rajta fogyasztó is, de egyszerűen meg se mozdul a vezérelt áram fogyasztásmérő, hanem a normál fogyasztásmérő számol?

Szia!
Baromi ritka eset az ilyen .
Ha 3fázisú a nappali  és 1Fázisú a kapcsolt  --a Nullavezető itt is közös---- ilyen esetben egy rossz Nu kötés ,a kapcsolt leágazásban.? Ez okoz-hat ilyen  tréfát .
Ezt forditottan is el tudom képzelni; 1f nappali , 3f kapcsolt.....
Tehát alaposan körbe kellene nézni , mérni a fogy.mérő környezetében .
lekapcsolva .és felkapcsolva is......

B változat; a mérő bedöglött ? bár ilyenkor kétséges, miért a másik számol?

Plussz ezen felül ,akármilyen variáció?



vizimento

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. december 05., 20:54:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: vizimento Dátum 2020. december 05., 15:53:40 DÉLUTÁN
Találkozott már valaki olyannal, hogy a házban van vezérelt áram, épp aktív is, van rajta fogyasztó is, de egyszerűen meg se mozdul a vezérelt áram fogyasztásmérő, hanem a normál fogyasztásmérő számol?

Szia!
Baromi ritka eset az ilyen .
Ha 3fázisú a nappali  és 1Fázisú a kapcsolt  --a Nullavezető itt is közös---- ilyen esetben egy rossz Nu kötés ,a kapcsolt leágazásban.? Ez okoz-hat ilyen  tréfát .
Ezt forditottan is el tudom képzelni; 1f nappali , 3f kapcsolt.....
Tehát alaposan körbe kellene nézni , mérni a fogy.mérő környezetében .
lekapcsolva .és felkapcsolva is......

B változat; a mérő bedöglött ? bár ilyenkor kétséges, miért a másik számol?

Plussz ezen felül ,akármilyen variáció?

3 fázis a normál és 3 a vezérelt is. Nem értem a dolgot egyelőre, ezért is írtam ide, hátha találkozott valaki hasonlóval.

balzsi

Kedves Szakik!

A képen látható táp kiválthat e, a linken található töltővel?
https://color.addel.hu/7456-tapegysegek-inverterek/656946-100-230vac-6v-dc-1a-halozati-adapter

Köszönöm a segítséget.

tothgyula

T Balzsi!
A 100mA-es töltő helyett nem alkalmazhatsz 1A-es töltőt, csak akkor ha lekorlátozod a kapcsolóüzemű táp töltőáramát.

tothgyula

T Atis 57!
Mióta van ez a jelenség? Digitális mérők vannak, vagy régi forgótárcsás?Ha az éjszakai fogyasztót kikapcsolod, a nappali mérő változatlanul mér-e? Stb?

balzsi

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2020. december 06., 11:29:45 DÉLELŐTT
T Balzsi!
A 100mA-es töltő helyett nem alkalmazhatsz 1A-es töltőt, csak akkor ha lekorlátozod a kapcsolóüzemű táp töltőáramát.

Köszönöm Tóth Gyula a választ.
A gyári táp ami tönkrement, egy fűrész kijelzőjét, annak kapcsolható háttérvilágítását, valamint az irányzó lézerfényt táplálta.
Én próbaként labortáppal üzemeltettem ezeket a fogyasztókat, melyek össz áramfelvétele 125mA volt ( labortáp kijelzője szerint) . Amennyiben a háttérvilágítás nem volt bekapcsolva, akkor maradt 100mA alatt. Amennyiben nagyobb teljesítményű tápot használok akkor is csak a neki szükséges mA-t fogja felvenni, vagy ezt rosszul gondolom? A gyári változatra külföldi oldalakon találtam rá, elég borsos áron, hogyan lehetne megoldani az 1A-es töltő lekorlátozását házilag?