Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nimmrody


       Sziasztok!

Az lenne a kérdésem lehetséges e az, hogy méretlen vezetéket találtam nálunk lakáson belül? (Panel lakás)

   Találtam ezt a dobozt a beépitett szekrényben de se figyelmeztetés se plomba semmi nem volt rajta...

    Lehet ebbe áram?

   

   

tothgyula

Nimmrody! Üdvözletem.
Kapcsold le a fogyasztásmérőnél az összes kismegszakítót, és nézd meg fáziskeresővel vagy műszerrel, hogy van-e valamelyik vezetőben feszültség. Nem gondolom, hogy gyengeáramú vezetékek lennének, mert a szerelési mód erősáramra utal. Vigyázz tehát vele, legjobb, ha hívsz egy szakembert.Ha méretlen a vezeték, nyilván a kismegszakítók lekapcsolása után is van benne áram. Csak óvatosan!
TóthGyula

Simon Endre

A nagyon régi panelos szerelésnél az erősáramú szerelés stílusa volt a gyengeáramra is jellemző pl. csavart kötés, "szigszallagozás" erősáramra jellemző anyagok, csövezés, csatornarendszer, stb. Ez lehet emiatt felcsengető toldás 3 lakás felé elosztva a három piros vezeték vagy kaputelefon vagy (sajnos lehet) a lépcsőházvilágítás szokásos három vezetéke. Találkoztam WC-re leosztott párhuzamos strangelszívó indító nyomógombokkal is, továbbá ennek szellemében szokásos panel stílus a közös AC 9V-os központi ajtócsengő táp gerinc 2,5-es alu vezetékezéssel.

faxelektro

Jó estét
           Adott kettő WC-kabin a kettőnek egy darab szagelszívó kikapcsolás késleltetővel . A bejárati ajtóknál egy dupla kapcsoló.Hogy oldható meg,hogy a kapcsoló egyik felét kapcsolom az egyik égő+elszívó,ha a másikat kapcsolom a másik égő+elszívó.A lényeg,hogy a elszívó mindkét kapcsolóval működjön az égők pedig külön külön.
 

Simon Endre

Ha mindegyik fülke ugyanarról a megtáplálásról működik (feltételezem) oldalanként kétsarkú kapcsoló kell és ezekből az egyik-egyik oldal párhuzamos, erről megy az elszívó. Az időkapcsoló közvetlen fázisa is közös!
Ha megírod a külön szerelhető időkapcsoló, vagy a késleltetős ventillátor tipusát küldhetek rajzot is.

faxelektro

A késleltető ventilátor tipusa:VENTS 1oo ST
                                                                AXIAL FAN
  Köszönöm a rajzot is ha küldesz.

faxelektro


Simon Endre

Bizisten nem a tiédről másoltam le, gondolom már üzemel is.

Szisland

Tisztelt Szakemberek!

Szeretnék többet megtudni a mellékelt képen látható hálózati csatlakozóról.
Mi a pontos típusa? Valami ipari szabvány? Létezik hozzá átalakító, hogy lehessen használni a "normál" 2 csapos dugóval?
Eddig egy 70-es években Magyarországon készült asztali fúró volt hozzá csatlakoztatva.

Köszönöm



Marton

Ez az úgynevezett "piskóta" csatlakozó. Már szabványon kívüli, nem használatos. Nem is lehet ilyet kapni.
Ha jó állapotú, használatban maradhat. Ha cserélni kell, akkor komplett cserélni kell 5pólusú, 16A-es típusra, Piros színű a 400V-os típus. Például ilyenre: https://daniella.hu/energiaelosztas-550/energiaelosztas-keszulekei-kis-es-nagykereskedes/ipari-csatlakozok/ipari-csatlakozo-16a-ip44-sez-ivn-1653-3215
Egyébként mit értesz a "normál 2 csapos csatlakozó" esetén, talán a háztartási 230V-os catlakozóra gondolsz?