Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Hali!
Az alsó és jobb oldali sorkapcsok egyikébe sem. Szerintem a panel jobb felső sarkában van egy zöld sorkapocs és annak valamelyikébe. Ha nincs hozzá bekötési rajz, akkor nagy eséllyel a panelra fel van szitázva a bekötés. Elvileg lenni kell egy NTC-nek és egy tiltókapcsolónak/túlhevüléskapcsolónak/ajtókapcsolónak/egyéb hely.

faxelektro

Van egy éjeli lámpa ledes három darab 1,5V ceruza ellemel működik és a kapcsoló a lámpán található de mindenképp szeretnék távvezérelni mivel az volna az ideális . Mivel tudnám meg oldani kábelezés nélkűl? És dugalj nincs a közelben.

Atis57

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2021. szeptember 18., 19:44:51 DÉLUTÁN
Van egy éjeli lámpa ledes három darab 1,5V ceruza ellemel működik és a kapcsoló a lámpán található de mindenképp szeretnék távvezérelni mivel az volna az ideális . Mivel tudnám meg oldani kábelezés nélkűl? És dugalj nincs a közelben.

Szia!
Természetesen távvezérlővel --leggyorsabban ? vmi megunt gyerekjátékból,vagy távvezérelhető dugalj, esetleg vezeték nélküli csengő.

másik megoldás Aliexp, Ebay stb oldalon rendelsz egyet.

faxelektro

Felszereltem a napokban 10drb a képen láthato meg ehez hasonlo kinai xart mindenikkel kűlön távirányitó van de sajnos a tizböl négy nem működik nem tudom ,hogy rá kell programozni vagy mi a megoldás ha valaki szerelt már és tud segiteni jól jönne mert gondolom hogy ennyi hibás nem lehet  tizböl négy?

S/K

10 ből 4? az jó arány.
sajnos lehet, de azért programozni szükséges előtte.

faxelektro

Hány-mikros kondenzátort szereljek a képen látható motorhoz?

tothgyula

1000W-os motorhoz indítókondiként 3000/min és 1440/min, jó a 100mikrós.
Üzemi kondiként 3000/min esetében 35-40mikrós kell, 1440/min esetében is hasonló, de célszerű mérni lakatfogóval,hogy az 5A-t ne haladja meg az áramfelvétel.

pkajos

Valaki teljesen véletlenül nem tudja, hogy  a SilverCrest SSMS 600 A1 botmixerben milyen típusú/számú szénkefét használnak? 
Eléggé szikrázik, pedig nem öreg a gép. Persze valamennyire "üzemszerű", hadd szikrázzon, hiszen kommutátoros ez is. Még szétszedés előtt van.  :)

tothgyula

T! Pkajos!
Valószínűleg szétszedés nélkül nem úszod meg. Fel is akadhat a szénkefe, és akkor bizonytalan a kontakt.
Régen ÍRÁSPRÓBÁT végeztünk, vagyis húzz vele egy csíkot és hasonlítsd össze a boltban az újjal.

pkajos

Köszi!
Szerintem sem "gyógyul" meg, szétszedve okosabb az ember.
Az elakadás/beszorulás miatt a rugója nem "hatásos", meg hát egy kis grafittalanítás, tisztogatás sem árt.