"Erős " konnektor kialakítása

Indította horgaben, 2016. április 25., 06:50:03 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

980POWER

Egy sima "háztartási" hegesztő" ez alatt azt értem, hogy normál háztartási dug villával van szerelve gyárilag) folyamatos használat alatt előbb oldja ki a saját hővédelmét mint a B 16 A kismegszakítót leverné, írom ezt pár doboz elektróda elhasználása után.
HETRA 100/160 hegesztővel. a benne lévő Ganz kapcsoló is 16 Amperre van tervezve. Nem értem mi a gond, azt meg igazán nem értem miért jó, ha nincs Fi-relével kiegészítve a védelem.

horgaben

T.Gyúrmaúr
Sajnálom ,hogy nem érti a problémámat .
Nem tudom észre vette e ,hogy attol még ,hogy van 3 fázisunk és 400 voltunk  a háztartásban minket körülvevő elektromos berendezések gépek tömkelege 1 fázisról 230 voltról működik.Sőt ha hívok egy iparos szakembert pl egy parkettást ,az biztos ,hogy 1 fázisú normál háztartási dugvillával ellátott géppel fog kijönni ,mert azt minden háztartásban csatlakoztatni tudja ,de 3 fázisút ,vagy 1 fázisú ámde ipari dugaljat már nem mindenhol talál ezért ilyen gépje nincs is. És mivel a háztartási dugaljak általában 16A re vannak biztosítva ,amit tuti lever a gépje indításkor ezért az az első ,hogy elkezdi buherálni áthidalni a 16A-es kismegszakítót. Na Én az ilyen helyzeteket szeretném jó messzire elkerülni.
Na ezért "szarakodom"az Ön szavait használva  az 1 fázissal.
És nem tudom honnan vette ,hogy megbuzerálom a hegesztőgépemet 3 fázisról 1 fázisra..én ilyet nem mondtam és alegnagyobb baromság lenne átalakítani 3 fázisú masinát 1 re. De pl vannak gyári 1 fázisú hegesztőgépek is nekünk ilyen van Hetra gyártmány ,és nem megy 16A-ról ,a 20A rol meg is-is.


Üzenet összefûzve: 2016. április 25., 23:32:54 DÉLUTÁN

T.980 Power
Az egész ház Elektromos rendszere FI-relével védett. DE szeretnék egy azaz egy 230voltos konnektort aminek nincs köze hozzá. Mert számtalanszor előfordulhat az a helyzet,hogy egy elektromos berendezés ,legyen az bármi ,nem tetszik a relének és leold, ámde attol még azon készülék nem életveszélyes és működik már 20éve hibátlanul.

980POWER

Valószínű túl nagy a feszültség esés és ezért veri le a kismegszakítót. Mérni kellene! Az életveszélyes és a működik az egymástól független tulajdonság, itt is mérni kellene, szivárgó áramot!
Felénk is vannak "legendás" gépek amik tényleg nem mennek el 16 Amperrel biztosított aljzatokról, de azt hiszem a 25-re biztostotiról se, az a vakológépek, kőműves brigádoktól függetlenül. 32 Amperre kérik biztosítani a normál dug aljat. Az ok valószínű az lehet, hogy a gyári ipari csatlakozót lecserélték rajt sima háztartási dug villára, mert ipari nem igazán van egy háztartásban se, miért nem ezt kérik nem tudom.
Legtöbben 3x16 Ampert kérnek, de az építkezés vakolási szakasza előtt hamarosan kérik az egyik fázis 32 Amperre való felbővítését.

Tret

Az olyan esetek amikor a "relének valami nem tetszik" azért fordulhat elő,mert vagy hibás a berendezés vagy az áram-védőkapcsoló megválasztása nem megfelelő.A hegesztő gyakorlatilag egy elválasztó transzformátor,ami alap helyzetben kizárja az áram-védőkapcsoló indokolatlan működését.A leírtak alapján nem elképzelhetetlen hogy a hegesztő szigetelési problémákkal küzd.Itt jelezném,hogy az elektromos kéziszerszámokat hegesztőket egyebeket,évente szerelői ellenőrzésnek kell(lene) alávetni,ami jelen esetben egy szigetelési ellenállás mérést is illik hogy tartalmazzon.Minden képpen  javaslom ezt a procedúrát,esetleg a hegesztő működés közbeni áramfelvételének mérését amit aztán a gyári adatokkal összevetve kiderülhet hol van a hiba.És egyet értek azzal hogy az életveszélyes és a működik az nem ugyan az a kategoria.A kismegszakítók értékét pedig a vezeték keresztmetszet,és TN rendszereknél a számitott hurokimpedancia értékének megfeleően kell megválasztani,nem pedig úgy kell kialakítani hogy azt semmi ne verje le.