Villanyszerelés ragasztott gipszkartonnál

Indította coyote2, 2016. április 12., 23:26:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Lehet már lerágott csont a ragasztott gipszkartonban valo vill.szer, de a kereső nem adott találatot. Ugyhogy ha volt már akkor bocsi előre is.
A kérdésem a következő: ugynez ki hamarosan gipszkartonos szerelés lesz, viszont eddig profilos, párnafás kivitelbe lett a gkdoboz rakva, ez egy ragasztlottnál hogy néz ki?
A ház vegyes, tégla, vályog épitesu.



Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Simon Endre

A ragasztott giszlkarton a vakolást hivatott helyettesíteni vagy kiegészíteni.  A villanyszerelés jellemzően hagyományos csak a fényforrások és a dobozok helyét kel jól meghatározni vagy a jó gipszkartonos együttműködéssel megoldani. Nekem pár doboz nemes árpafőzetért a középpontokat előfúrták. A szakik nem szeretik ha a szerelvények nagyon a széleken vannak, mert készrefúrásnál elpattan a tábla vagy lereped a sarokél. Ez bandázs és alapozás nélküli tróger munkánál is előfordul vizes emulziós festésnél. A zöld gipszkarton mindent kibír, csak kevés helyen alkalmazzák, alkalmi válaszfalként többször is felhasználható szabadtéren is birja és vágáskor, fúráskor, csiszoláskor alig porzik.

coyote2

A kartonosok előtt jövök csövezni, azt gondoltam 65-ös dobozokat berakom persze figyelve a vizszintesre es a függőre, ha ez megvan akkor a kartonos után esetleg kiemelő keretet kell feltennem, a kartonos egy kis gyümölcs erjesztéséből ill. főzéséből származó üditőért cserébe a dobozok helyét kivagja Viszont a tulaj a fürdőbe u.n. Power Showert akar zuhany gyanánt felrakni amit Englandbol hoz. Az mondta 9kw-os , ok, de a tusoloban ez szemmagassagban lenne nem szereltem ilyet, azt mondta ott sok helyen ez van, mert bojler nincs. Ott A32-es biztivel szerelik.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Gyurmaúr(fi-relé)

hát jó lesz az B40A-nek is, mert 230V-al elosztva a 9kW-ot több, mint 39A jön ki!! Én ebben a magasságban már inkább vmi jóféle 3 fázisú forróvíz tároló, vagy átfolyós (pl- Stiebel, netán AEG) bojlert szerelnék fel, mert így is, úgy is 3 fázis fog neki kelleni, melyből mondjuk az L1 lesz C40A, míg az L2, L3 esetleg C16, vagy C20.
eeeez teccik: "(...)kis gyümölcs erjesztéséből ill. főzéséből származó üditőért" , ez a "polkorrekt" neve a pálesznek??

coyote2

Igen az a megnevezése a palesznek.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

A projekt végéhez közeledik, egyre másra jön az ide egy vdugalj oda egy kapcsolo kell még, ami nem gond ellenben az Ír kapcsolo es dugalj már kihivás több oldalrol is. 1: méreténél fogva a "65"-ös dobozba nem fér bele, 2: kapaszkodo körme nincs csak oldalt 2 furat csavarnak. Mibe vrakjam őket? Mikor letette csak pislogtam, mert a szerelvényeket is belefoglaltam az árajánlatba, azt még ki vehetem belőle. Aldis fém kapcsolok, antenna aljzat, kapcsolos dugaljak "csini" darabok. Rakok fel képet róla később. A kivágása a dobozoknak nem lett mestermunka a kartonostól, van ahol 4 cm-rel feljebb vágta ki lehet a gyümi ital ütős volt?/alma páleszem volt tavalyról/

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

macsey

Gyártass a kapcsolokhoz egy fa keretet amire felrakod csak a belsejét kend ki vizüveggel

coyote2

Ezt most találtam meg a zuhanykabin elektromos rajza a tyin-tyin országból. A gőzgenerátor 16A-re kell biztosítani,

Sent from my Radar C110e using Tapatalk