Jelzõfényes kapcsoló

Indította bélabácsi, 2011. október 25., 18:15:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

bélabácsi

Van nékem egy jelzõfényes, nem is egy, több kapcsolóm is! A gondom az vele, hogy van az elõszobám ahol ezt használni szeretném, de: a jelzõfény csak nagyon haloványan pislog, vibrál! Kicseréltem egy más típusú szintén jelzõfényesre, amelyik szintén úgy viselkedett! Viszont mind a két kapcsoló máshova szerelve tökéletesen mûködik! A használni kívánt helyen egy 36w-os fénycsõ van hagyományos gyújtóval! Mi lehet a probléma, mit kell tegyek, hogy mûködjön a jelzõfény?

Novill

Ha jól gondolom a jelzõfényes kapcsoló kikapcsolt állapotban világit. Ha normál égõnél nézzük akkor rendesen mûködik, tehát kikapcsolt állapotban világit.
Fénycsõnél illetve kompakt csõnél van ez az állapot amit írsz?

bélabácsi

Úgy ahogy mondod, lekapcsolt állapotban kellene világítania a jelzõfénynek!
Panelban van, egy 36 w-os csö hagyományos fojtóval és gyújtóval! Fénycsõ!

Novill

Sajnos a fénycsõ jellegû égõknél ez a jelenség elõfordulhat, de az is , hogy idõnként gyengén kivillan a kompaktcsõ.

bélabácsi

Köszönöm, érdekes módon az elektronikus elõtéttel nem vibrál!

szmihaly

Kérdés:a hagyományos fénycsõnél van beépítve fázisjavító kondenzátor? 36W=4.2 mikro.Kondi nélkül a hagyományos fénycsõ lekapcsolva nyitott áramkörû,és csak a vezetékek kapacitása van meg,azért világít halványan vibrálva.A kompakt csöveknél be van építve a kondi zavarszürõnek,és ezen keresztül világít rendesen a jelzõfény.

bélabácsi

Ez lehet a probléma, nincs kondi a rendszerben, de ha megírnád, hogy milyent és hova kell beszerelni akkor azt nagyon megköszönném!
Üdv!

szmihaly

Be lehet rakni 1 db 4.2-mikros vagy 3.6-mikros 230 volt váltóáramú kondenzátort.Ezek talpán van egy 8-as menetes rész is a felfogatáshoz.Bekötni pedig a lámpába bemenõ világítási vezetékkel párhuzamosan,a fojtó elõtt,általában sorkapocs,kell kötni. Legegyszerûbb kiszedni egy használaton kívüli gyári lámpatestbõl,vagy kérni egy villanyszerelõ ismerõstõl.
közben találtam a bekötésrõl egy linket is.....:http://www.bsselektronika.hu/index.php?id=296

bélabácsi


Gyurmaúr(fi-relé)

Teljes mértékig egyetértek szmihaly kollégával, kisülõcsõ -tehát a fénycsövek is- nem lehet meg kondi nélkül, legalább is ha EVG-s, azaz "jófajta" vasmagos elõtétes, gyújtós classic fénycsöves áramkörrõl beszélünk. Rosszúl vagyok akkor, mikor "kipakolt" ,azaz kondi nélküli aramtúrával találkozom, hisz a kondi fontos munkát végez; ú.n. fázist javít, tehát azon ügyködik, hogy a fény/kisülõcsõnek közel ideális mûködési feltételei legyenek, tehát ne villogtassa 1-1 feszültségesés, áramingdozás (persze, bizonyos határok közt), illetve igyekszik némileg tompítani a felharmónikusokat is, melyeket ugye a tekercsek okoznak. Ezzel mindenképp javítja a hálózat minõségét. Tehát, kondi(ka)t az armatúrákba, fénycsövenkét 1-et, illetve a több csöves EVG-s lámpákat kössük 2 vagy 3 fázisra, fõként, ha több lámpatestet használunk 1-1 Á.K.-n és fõként, ha rendelkezésre áll a 3 fázis...

Üzenet összefûzve: 2011. október 27., 22:38:10 DÉLUTÁN

Elnézést, már megint koki vagyok, nem EVG-s, hanem VVG-s a "hagyományos" vasmagos elõtét "népi" neve...
;) 8)