LED bekötés

Indította dolag, 2015. november 29., 21:22:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

dolag

Szeretnék segítséget kérni, ki tudja megmutatni, hogyan kell átkötni a 60x60-as és 120-as neon csöves armatúrát, hogy alkalmas legyen LED fénycsővel történő világításra. Vagy ki az, aki ilyennel foglalkozik?

Könyves Kálmán

Én amit (eddig) láttam LED csövet, minden esetben csak az egyik oldalon, a foglalatba fázis-nullát kötve kellett feszültség alá helyezni. A másik vége csak "tartó" szerepet lát el. Ez vonatkozik bármely méretű fénycsőarmatúrára. Javaslom, hogy a sorkapcson és a csövenként egy foglalaton kívül minden egyéb vezetéket és felesleges szerelvényt távolíts el! (Vasmagos fojtótekercs, elektronikus előtét, gyújtó és foglalata, zavarszűrő kondenzátor)
A LED csövekhez csomagolt rövidzár-biztosíték-gyújtó kinézetű alkatrész használatát nem javaslom, ez arra való, hogy lustaság fél egészség alapon becsavard a gyújtó helyére, a fénycsövet a régi fénycső helyére, és örülj. Aztán mérj egy fogyasztási értéket, és csodálkozz. Ha érdekel a végeredmény, méregess kicsit!

faxelektro

Jó estét
             Létezik-e öntapadós led szalag amelyik 220V-rol működik egy kis vegyes üzlet polcainak megvilágításra vagy ajánljatok valamilyen jó megoldást.A mennyezet gipszkartonból van az üzlet kb 5x5-ös és körül vannak a polcok.
                                                                                      Köszönöm

nyaki

Üdv!
Valójában minden LED szalag átvitt értelemben 230V-ról megy, hiszen driver kell hozzá.
Direktben a 230V-ot rákapcsolva még eddig nem láttam. Ennek érintésvédelmi okai vannak.

Simon Endre

Van 230V-os LED sor nem tudok öntapadós változatról, mivel a külsején hengeres az átlátszó tömlőzés miatt, de kapni hozzá megfelelő rögzítő bilincseket. Ez a szalag viszont csak adott hosszegységekben darabolható a feszülség miatt kényszerű soros LED szám miatt. Fogyasztása 4,8-14,4 W/m  fénye (hideg meleg) fehér.) Összetekerve vagy túlfeszülséggel üzemeltetve egyből tönkremegy. Van hozzá egy zavarszűrőnek titulált  (toldó? bekötő ? előtét?) nem tudni mi van benne.
Van annál jobb javaslatom 230 V-ra, műanyagházas modulásig és 5 db-ig toldható bútorvilágítási LED armatúra. Redkívül kis keresztmetszetű és nagyon mérséket áron kapható 3 hosszban gyártják, úgy emlékszem 30-60-120 cm. Az ragasztható a hátsó oldala bordázott, viszont nem öntapadós bepattintós csavarozható talp is van hozá.

nyaki

Üdv Endre!
Amiről Te beszélsz, az a kültérre kapható hengeres, LED-es díszvilágítás, IP68 védettséggel. A beltéren is szoktuk alkalmazni rejtett világításként, bár nem szerencsés, mert a beltéri hőmérsékleteket a kiöntött alkatrészek hosszútávon nem tolerálják. A kérdező kimondottan beltéri és irányított világítást akar megvalósítani, amit ezzel a "slaggal" nem fog tudni megoldani.

Simon Endre

Szia nyaki!
Hát én nem beszéltem rá faxit, sőt az alternatíva sem volt véletlen. Igazi világítási célra én 7020 csíppel szerelt aluvázas LED sorokat használok annak van fénye, de szerelni is csak hűtőbordába ragasztva ajánlatos, (profiknak!) Másfél méteres armatúrában három ponton kell párhuzamos vezetékkel "megtámogatni" mert különben a fólián voltok esnek a nagy áramok miatt. Egyenlőre csak hideg (napfény?) fehérben kapható.

balzsi

Kedves Szakemberek!

Ismerősöm vásárolta az alábbi led szalagot: http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/8198
Van egy 12V-os trafója (váltóáramos), ha beiktat a trafó és a led szalag közé egy graetz hidat: http://villamossagibolt.unas.hu/spd/unas_862375/Graetz-dioda-25A-600V-E-KBPC2506
akkor az úgy jó lesz, vagy kell még egyéb alkatrész is hozzá?
Előre is köszönöm a választ.

Tret

Működni fog,de én stabil egyenáramot adnék neki.Szerintem nézzetek egy kis táp panelt amiben van stab ic meg ilyesmik.Sok helyen árulnak egységcsomagban is otthon össze forrasztod.Ha minden áron ezzel csináljátok,rakjatok még rá legalább egy kondit.Találtok a neten ezer rajzot a témában.A trafó pedig tudja azt a teljesítményt amit le akartok venni,ez sem utolsó. :)

nyaki

Ja, kondi nélkül 50Hz-el villogni fog az Istenadta, de sajnos kondival meg a tápfesz fog megnőni (kb. Uszx1,3) olyan mértékben, hogy a LED chipek már nagyon melegedni fognak, amit rövid élettartammal, de bazi nagy fénnyel fognak meghálálni. Lehet kapni az ehhez hasonló szalagokhoz aluprofilokat mindenféle kiegészítőkkel, amik esztétikussá teszik az egész mutatványt, miközben némi hűtést is biztosítanak a LED-eknek, de csodát azért nem kell tőle várni.
http://ledklinika.hu/35-led-alu-profil
Az ilyen szalagokhoz bármilyen stabilizált 12V-ot tudó elektronikus trafó megfelel, de a terhelésre figyelmezni kell. Max. 5m-enként célszerű külön betáplálást kialakítani, ha nagyobb teljesítményű központi trafód van.
http://ledklinika.hu/13-led-tapegyseg