melyik a jó(használható )lakáselosztó doboz

Indította horgaben, 2015. augusztus 14., 22:06:43 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

horgaben

T.Fórumozók
Szerintetek milyen típusú (gyártmányú) lakáselosztó dobozt vegyen az ember ?? -Ami használható is.Szerintem a gyártók többsége csak gyártja de még életben nem kötött be ilyen dobozokba semmit.
A következő a problémám :egyszerűen a vezetékek normális ,szép elrendezéséhez nincs bennük elég hely.Ha pl a védőcsövek felülről jönnek be ,és a 0-vezető és a föld sine felül van akkor a minimális kunkorral is ha bekötöm a 0-föld vezetékeket akkor a kismegszakítók már alig férnek be a helyükre ,arrol nem is beszélve ,hogy a fázis vezetékeket már nem is lehet bekötni a kismegszakítókba mert útban vannak a föld-O vezetékek.
Ha a védőcsövek szintén felülről jönnek be ,de a föld-O védősínt alulra rakom be,akkor meg a föld -O vezetékek nem férnek el a kismegszakító sín mögött,illetőleg a bekötésük álltal akadályozzák a kismegszakítók alsó összesorolását.
Továbbá pl az is probléma,hogy pl egy 2x12 modulos doboznál csak pl 12-12 csatlakozás van a fóld-O vezető számára ....de kérdem Én a 24 bizti nem  24-24 föld -O vezetőt (csatlakozást igényelne?)
Szerintetek milyen gyártmányú a jó elosztódoboz? -amibe az előbb említett problémákat kiküszöbölve értelmesen ,rendezetten be lehet kötni a vezetékeket,kismegszakítókat.

980POWER

Hager, falon kívüliben van hely bőven, föld és nulla sint vágni kell bele. Süllyesztettet nem szereltem.
Legrand, ugyan az a helyzet,  süllyesztett is hasonló.
XBS, nem szereltem, de a nulla és a föld sin csavarjai megegyeznek a modul számmal, nekem ami van 32 modul hellyel és 32 nulla és föld bekötési hellyel 2 sorban.

nyaki

Én ezt már használtam:
http://www.f-tronic.de/images/FTR_Infoblatt18_Jumbo.pdf
Minőségi és drága darab, imádtam benne dolgozni. Bőséges hely van benne, de hogy most hol lehet ilyet találni... ::)


deve94

Schneider M 10892 Start Opale falon kívüli elosztó 26M 2sor; korábban volt 1×13 modulos is

Nem tudom lehet-e még kapni, de talán igen. Sok hely van benne, nagyon jó szerelni, minden irányból könnyű bekötni, mivel nincs hátlap.

üdv: deve94

deve94

Még a Schrack lakáselosztók is relatív tágasak, és nem annyira drágák.
Az Eti is hangsúlyozza, hogy jól szerelhető elosztókat gyárt

üdv: deve94

Márton András

Schneider Pragma sorozat tagjaival megvagyok elégedve bőségesen van bennük hely, igaz ha beteszi az ember alulra és felülre a sorkapocstartókat már kevesebb, a falon kívüli változatok kalapsínjei alá 40x60 as perforált csatornák beférnek.