Egy kis közgazdaságtan magyarul

Indította nyaki, 2015. február 21., 10:32:27 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki

Zseniális összefoglaló egy elektromos szakembertől. ...és persze azonnal rájöhet mindenki, hogy mi a hiba. Nem kell hozzá közgazdásznak lenni.
http://vanholnap.hu/elmagyarazom-miert-keres-tobbet-egy-osztrak-ugyanazzal-munkaval/
u.i.: A kommenteket ki ne hagyjátok, mert nagyon tanulságos!

Gyurmaúr(fi-relé)

Akkor képzeld el, hogy én, akinek van még a "tisztességes" villanyászon túl egy gazdaság-mérnöki végzettsége, nos tehát én hogy szenvedek, pláne, hogy én már olyan '92-'93 tájékán világosan láttam, hogy ez az esztelen pusztítás, mely a magyarosch privatizáció néven került be a közgáz tankönyvek fekete lapjaira, nos ez nyilvánvalóan jutatta Hazánkat oda, ahol mostanság áll, s nem legyen senkinek kétsége; amennyiben nem lesznek itt forradalmi változások, ez csak rosszabb lesz, pláne hogy van a cikkben is feszegetett vízfej-vidék kontraszt, mely magával hozta azt, hogy a vidéki kollégák azért keresnek alsó hangon 1/3-al kevesebbet ugyanazért a melóért, mint a Bp-i, Győriek, mert az ún. "bérkörnyezet" olyan szar, amilyen, azaz nincs kellő nyomás a munkáltatók felé, hogy tisztességesen csengessenek a melóért, különben seperc alatt elmész egy utcával arrébb, ahol mondjuk csípőből 20-30%-al többet kapsz ugyanannyi melóért. Egyébként én ezért az egész szarhalmazért a szüleink generációját teszem felelőssé, azaz a módszerváltás "felnőtt" generációját, a mai 60-85 közti népesség tagjait, s főként az értelmiséget!  :'(