Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgáló tanfolyamra felkészülés

Indította gery1665, 2011. szeptember 15., 17:31:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ELEKTOR-KALANDOR

Ha még nem vizsgáztál le ,kissimi3@hotmailre küld el a kérdéseket,ha tudok segítek.

suto.tibor

Sziasztok,

Én most készülök Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgáló tanfolyamon részt venni.
Kérdésem csak annyi lenne, hogy van valami tanácsotok illetve tudásszint felmérő milyen kérdésekből áll?

Válaszokat előre is köszönöm. :)

nyaki

Üdv!
Nincs.  ::) ...azaz mégis.
A lóvé és a tudásvágy legyen meg. Ha bármelyik hiányzik, később hiányérzeted lesz. :)
A mai oktatás sajnos piaci alapon működik, tehát pénzzel minden megvehető, de ha eddig hiányos ismereted volt a témában, akkor a való szakmaiságot nem ott fogod megkapni.
Az önképzés elengedhetetlen feltétele a nyugodt alvásnak.

Sztrogoff

Felülvizsgálónak lenni most bonyolultabb, mint 15 évvel ezelőtt volt. Előállott az a fura helyzet, hogy a régebben életünket meghatározó magyar szabványok kötelezőségüket elvesztették, és helyettük, pontosabban dehogy helyettük, hiszen pont ez a probléma...  bizonyos passzusaik helyett európai szabványok vannak. Így aztán a felülvizsgálói jegyzet is állandó időutazásokat tesz, elvégre mondani kell valamit, és a legegyszerűbb a régit mondani. Ugye, ami megszűnt, de nincs helyette ellenkező értelmű, vagy nincs megtiltva kifejezetten, az a jog szerint alkalmazható.
Így aztán én azt ajánlom, szerezz be két MSZ 172/1 magyarázatos kis kötetet (egyet a 86 előttiekből, egyet a 86-os kiadáshoz), és kezdd el.. no, nem olvasni, nézegetni, hanem tanulni. :) Persze, azzal a minden passzushoz hozzáfűzött lelki jegyzettel, hogy az új szabványok ezen előírások némelyikét felülírják.
Igaz, hogy a magyarázatos kötetekben közölt szabvány sem mérvadó szabványnak (hát, ez már csak így van, egyedül az MSZT által kiadott lapokra lehet támaszkodni, ha komolyra fordul a dolog), de a jegyzetben szabadon átfogalmazott mondatok meg pláne nem. Az egy más kérdés, hogy nekem is van olyan szabványlapom, amelyik úgy sajtóhibás, hogy komolyan értelmet módosító. :D

suto.tibor

Értem és köszönöm a válaszokat.
Esetleg valami tesztféleség ill. tananyag van amiből lehet tanulni?