Online szabvány könyvtár

Indította Novill, 2014. szeptember 17., 12:27:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NagyPS

Engem meg az bosszant hogy elvileg a testület tagjai normál tagok azért hozták létre ezt a testületet hogy a termékeik egyes elemei másokkal is használhatók legyenek. Ezen a forumon beszélik meg ennek fizikai módját. Vagyis a tagok elve sk maguk örömére és azért hogy 10 megrendelő helyett 10m legyen egyeznek meg egymással a szabványokon. Én nagyon soknak érzem hogy egy 10 oldalas szabványért aminek a lényegi része 3 oldal fizetni kell majdnem 7e Ft. Pld MSZ HD 60364-4-42-es 7647 Ft bruttó papíron! Csak azt nem értem hogy ha a magyarázatos kiadványt veszi meg az ember akkor az miért kerül csak 38e Ft + AFA-ba az megéri annyiért adni? De ha külön veszi meg az ember a 3 pótlapot az 25863 Ft + AFA de maga a pótlap a csomaghoz csak 12800 Ft + AFA ezt sem értem.

Eleve nagy baromság hogy a szabvány szerzői jogos anyag. Semmi másról nem szól mint pénzről.

tothgyula

Jó estét!
A szívemből beszélsz,ennek a szabvány maffiának is le kellene mondani és közzé tenni" Díjmentesen"a szabványokat, ugyanúgy mint a jogtárban a jogszabályokat.Remélem darázsfészekbe nyúltam! Hátha végre csoda történik!
Tisztelettel: TothGyula felülvizsgáló.

Könyves Kálmán

Szóba került az oktatás és a szabványok kapcsolata feljebb, most egy alállomás kezelő tanfolyamon koptatom a padot, és megkaptuk az MSZ 1585 kinyomtatott, oktatási példányát, magyarázatokkal ellátva. Cégnevet nem írok, mert nem tudom, hogy hivatalos e a dolog, vagy csak kalózban ment. Mondjuk szép lenne, ha a vizsgán követelmény, de nem kapnál rá lehetőséget, hogy megismerd és felkészülj belőle.

NagyPS

Én utána jártam, ha oktatási anyag akkor is fizetni kell érte de külön megállapodást kell kötni ha akarnak ekkor sokkal kedvezőbb a díj.

Fecó

"A Magyar Szabványügyi Testület szerzői jogainak sorozatos megsértése miatt a honlapok fokozatos ellenőrzésébe kezd. Ha egy személy/cég/vállalat/szervezet stb. a honlapján az MSZT engedélye nélkül szabványt vagy szabványokat tesz közzé, az jogsértést követ el és vállalnia kell annak következményeit."

Szirty

Idézetet írta: Fecó Dátum 2016. január 23., 10:56:12 DÉLELŐTT
"Ha egy személy/cég/vállalat/szervezet stb. a honlapján az MSZT engedélye nélkül szabványt vagy szabványokat tesz közzé, az jogsértést követ el és vállalnia kell annak következményeit."

Hát persze!
1. Vannak szabályok, hatóságilag betartandó szabályok
2. A szabályok hozzáférhetőségét erősen korlátozzák (pénz)
3. A szabályok be nem tartásáért komoly büntetéseket szabnak ki (pénz)
4. A szabályok terjesztéséért komoly büntetéseket szabnak ki (pénz)

Abszurdisztán rulez!

szmihaly

Ez már tiszta diktatúra!

IdézMSZT engedélye nélkül szabványt vagy szabványokat tesz közzé, az jogsértést követ el

Az MSZT meg hótziher, hogy nem járul hozzá! Persze kevés az előfizető, így próbálja megakadályozni hogy valaki is valamilyen formában hozzá jusson a szabványhoz! Arról nem beszél az MSZT-se ha valaki megveszi a szabványokat, mikor és hogy fogja kitermelni a szabvány árát, mivel eléggyakran változik. A honlapjokon is már egy oldalt háromszorra tudja megnézni az ember, nehogy véletlenül le fényképezze, mint lehetett régebben egyoldalt egyben. Vagy hogy gondolják egy felülvizsgálatkor a szabványra hivatkozni, mivel a felülvizsgálónak feltételezhetően megvan, ahol meg ellenőriz ott nem mutathatja meg az illetőnek, főleg nem másolhatja ki külön a vonatkozó szabványt, mert akkor már feketén terjeszt? Vagy úgylesz mint a háború után, mindenki suttogva fog beszélni a hivatalos szabványról? Külföldön meg szabadon hozzáférni. Adják normális áron, akkor lesz több előfizetőjök, máskülönben meg csak fogyni fog.

Tret

A szabványokat többen nyomtatott formában veszik,vagy kapják valakitől.Lassan rá kellene jönniük arra,hogy a szankionálás helyett olcsóbban kellene adni a portékát,mint ahogy például rájöttek arra hogy egy cd lemezért senki nem fog 4 ezret adni mert letölti a tartalmat okosba de egy ezresért dupla platinát is el lehet érni.Az online szabványnézegetés meg siralmasan körülményes lett, nem csodálom hogy nem nagy iránta az érdeklődés.Szirty: A szabványok nem kötelezően, hatóságilag betartandó dolgok,azok a jogszabályok.A jogszabályok letöltése, hozzáférése ingyenes,bárki által hozzáférhető.

Szirty

IdézSzirty: A szabványok nem kötelezően, hatóságilag betartandó dolgok,azok a jogszabályok.A jogszabályok letöltése, hozzáférése ingyenes,bárki által hozzáférhető.

Ha nem kell őket betartani, akkor nincs rájuk szükség.
De mégis, ha nem tartod be őket jön a büntetés, baj esetén a súlyosabb  eljárás.
Ebből meg az következik, hogy mégis csak be kell tartani, illetve más egyértelműen ott van a kényszer ami arra kényszerít hogy betartsd.
Ám betartani csak annak ismeretével lehetséges.
A megismeréséhez be kell szerezni.
A beszerzéséhez azonban fizetni kell.
És már körbe is értünk. Erről beszéltem az előbb is!

Meg aztán ott van a másik áttételes "betartatási kényszerítés" amikor egy eszközt berendezést kötelező jelleggel csak akkor hozhatsz forgalomba, üzemelhetsz be, ha megfelel azoknak a szabályoknak amik nem kötelezőek.
Hoppá!